26. maijā Lubānā jau trešo gadu notika Drošības diena „Lubānā droši", ko organizēja Lubānas novada jauniešu centrs.
Pasākumā piedalījās neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Madonas brigāde, Valsts policijas Madonas iecirknis, Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Lubānas postenis un glābējs nirējs.
Visas dienas laikā skolēni un citi interesenti varēja apmeklēt vairākas operatīvo dienestu „stacijas".
Ugunsdzēsēju postenī ikviens Drošības dienas dalībnieks varēja izmēģināt nodzēst liesmu ar ugunsdzēšamo aparātu; redzēt, kā notiek cilvēku glābšana no cietušas automašīnas, to sagriežot; pie Aiviekstes upes varēja aplūkot slīcēja glābšanu, kā arī izmēģināt ugunsdzēsēju šļūtenes darbību.
Robežsardzes stacijā bija iespēja aplūkot kinologu paraugdemonstrējumus, dažādus ieročus un aizsargtērpus; noņemt pirkstu nospiedumus; kā arī skatīties, kā notiek videonovērošana īpašā busiņā.
Valsts policijas stacijā varēja aplūkot rokudzelžus un interaktīvā veidā redzēt, kā tie tiek pielietoti, kā arī iegūt uzskatāmu informāciju par dažādu narkotisko vielu negatīvo iedarbību.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnā ikvienam bija iespēja aplūkot mašīnas aprīkojumu, izmērīt asinsspiedienu un noskaidrot visus interesējošos jautājumus par mediķa darbu.
Glābējs nirējs stāstīja par savu pieredzi glābšanas darbā, kā arī rādīja aprīkojumu, ar ko ikdienā tiek strādāts, glābjot cilvēku dzīvības ūdenī.
Papildus informatīvajai daļai jauniešu centra aktīvisti bija izveidojuši 1.-4. klasēm stafetes, kas ietvēra velobraukšanu, radošo darbnīcu, zināšanu pārbaudi un veiklības stafeti. 5.-12. klasēm notika fotoorientēšanās sacensības pa Lubānu. Stafetēs uzvarēja „Piedalīšanās prieks un gandarījums par paveikto".
Drošības dienu apmeklēja kopskaitā 263 dalībnieki no Meirānu Kalpaka pamatskolas un pirmsskolas, Lubānas vidusskolas un pirmsskolas izglītības iestādes „Rūķīši".