ARONAS pagasta Kusas pamatskolas jauno velosipēdistu komanda „Kusa-1" piedalīsies „Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015" otrajā kārtā – Latvijas finālā, kas paredzēts no 5. līdz 6. jūnijam Klapkalnciemā, RTU sporta un atpūtas bāzē "Ronīši".
Komanda uzvarēja CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku foruma" pirmās kārtas sacensību posmā Madonā. Komandā „Kusa-1" piedalās: Reinis Drozds, Klāvs Pļaviņš, Ritvars Raize, Sabīne Blaua, Jurita Dzene, Agita Lapsa un skolotājs Agris Sārs. – Skolēni mācās 4. un 5. klasē, ir velodrošības pulciņa dalībnieki. Pirms Latvijas finālsacensībām katru dienu trenējamies, mācāmies. Skolēni katru gadu mainās, nāk klāt jaunie. Iepriekšējos gados Kusas pamatskolas komanda ir piedalījusies arī Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās. Arī šogad vispirms ir jāuzvar Latvijā, tad var sapņot par Eiropu, – sacīja komandas vadītājs Agris Sārs.
Trešā kārta jeb Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā (Vīnē) no 3. līdz 6. septembrim, un tajās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētāja komanda.
CSDD sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums" organizē jau 22. gadu, un to mērķis ir uzlabot skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā. Dalībniekiem jādemonstrē teorētiskās un praktiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmo palīdzību, jāpārzina velosipēda tehniskā uzbūve, kā arī jāveic divi praktiskie uzdevumi velosipēda vadīšanā.