Lai Muzeju nakts gaidīšanas laiks būtu piepildīts, lai popularizētu Madonas novada tūrisma piedāvājumu un iespējas, tika piedāvāts brauciens "150 auto-foto mirkļi līdz Rainim un Aspazijai".
Šogad, uzsākot jaunu tradīciju, arī Madonas novada tūrisma informācijas centrs (TIC) iesaistījās pasākuma organizēšanā. Saskaņā ar šā gada Muzeju nakts devīzi "Rainis un Aspazija" centāmies būt radoši, sagatavojot dažādus attapības, erudīcijas un veiklības uzdevumus, kā arī ļāvām katram sevī atrast savu radošo garu un izpausties, brauciena laikā radot kādu jaunu dzejoli. Brauciens veda caur sporta un atpūtas bāzi "Smeceres sils", netradicionālo lauku saimniecību "Bieles", A. Burova "Leļļu māju", Gaiziņkalnu, MKPC apmācību centru "Pakalnieši", kā arī A. Bieziņa muzeju "Jaundilmaņi".
Pasākums notika bez dalības maksas, iespējams, tāpēc bija tik liela komandu atsaucība. Kopskaitā braucienā piedalījās 23 komandas (92 dalībnieki), pārsteidzot gan ar tēmai atbilstošiem tērpiem ("Tie, kas neaizmirst", "Liezēre"), gan ar oriģināliem komandu nosaukumiem (piemēram, "Vabole logā", "Filovantuzi", "Senie baudītāji" u. c.). Lai arī pārsvarā starp dalībniekiem bija Madonas novada iedzīvotāji, tomēr bija ieradušies arī jaunieši no Talsiem, Līvāniem un citām Latvijas vietām. Lielāko punktu skaitu – 40 (no 42) saņēma komanda "Meža susuri", dāvanā gūstot jauku iespēju divas stundas baudīt pirts un ūdens priekus "Smeceres kroga" baseinā. Divas komandas lozējot, divas, kas iepriecināja ar īpašu attieksmi un speciālajiem tērpiem, apdāvinājām ar AS "Lazdonas piensaimnieks" gardumiem un Madonas novada suvenīriem.
Dzirdot pozitīvās atsauksmes, kļuva skaidrs, ka ikviens – liels vai mazs – guva kādu prieku un baudījumu brauciena laikā. Kādam paliks atmiņā sastapšanās ar cūciņu Rembo, kāds uzzināja vēl nezināmo, iepazīstot jaunāko tūrisma piedāvājumu, kāds guva prieku, pagatavojot suvenīru no dabas veltēm, kāds – baudot tradicionālo un ļoti gardo "Jaundilmaņu" zivju zupu. Vēl kāds cits vienkārši novērtēja laiku, kas atpūšoties, jautri un izklaidējoši tika pavadīts kopā ar ģimeni vai draugiem.
Kopā mums izdevās noķert Raini un Aspaziju. Esiet uzticīgi arī turpmāk Madonas novada TIC sniegtajai informācijai – un tiekamies nākamajos mūsu organizētajos pasākumos! To, kā viss notika šoreiz – pikantākos momentus un radošākos komandu veikumus -,
skatiet bildēs un video www.vi-sitmadona.lv.