Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Grozījumi pensiju likumā

BAIBA MIGLONE

Autors • 21.05.2015.

Burtu lielums

Trīs opozīcijas partijas vienojušās rosināt sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, kurā varētu tikt izskatīts viens jautājums – Saeimas lēmuma projekta „Par uzdevumu Ministru kabinetam nekavējoties iesniegt Saeimai grozījumus likumā „Par valsts pensijām" saistībā ar kompensācijas mehānismu tiem pensionāriem, kuru apdrošināšanas iemaksu algas indekss ir mazāks par skaitli „1"" izskatīšana. Savukārt, ja grozījumi pensiju likumā netiek izdarīti, pieļauj prasīt Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas demisiju. – Kā vērtējat šo ierosinājumu? – vakar vaicāju Cesvaines novada domes priekšsēdētājam Vilnim Špatam un Liezēres pagasta pārvaldes vadītājam Viktoram Abramovam.

Solījumi jāpilda
– Ar solījumiem mētāties tā nevajadzēja nekādā gadījumā, – uzskata Vilnis Špats. – Bet diemžēl tā ir mūsu politiķu taktika – vēlēšanas nāk, un tad solījumi birst kā no pārpilnības raga, bet pēc tam saprot, ka reāli daudz kas nav izdarāms. Solījumi ir jāpilda, it īpaši, kas attiecas uz pensionāriem, kuriem jau tā ir pievilkta josta krīzes gados. Otra lieta – protams, ka valstī mainās prioritātes, kā šobrīd, kad lielāka uzmanība jāvelta drošībai, aizsardzībai. Bet par demisijas pieprasīšanu, nu nezinu, kaut kādai atbildībai par solījumiem jābūt, bet vai šajā gadījumā tā būtu tieši premjeres demisija… Taču pensionāri jau nebija vienīgie, kuriem tika solīts, tāpat solījumi tika doti skolotājiem, arī veselībai, aizsardzība pati par sevi. Manuprāt, vairāk vajadzētu domāt par to, kā valstij palielināt ieņēmumus, jo mēs jau šobrīd runājam tikai par līdzekļu pārdali.

Tas nav godīgi
– Mans viedoklis – apdalīt pensionārus, nemaksājot to, kas viņiem pienākas, nav godīgi. Manuprāt, valdībai vajadzēja vairāk domāt, kā valstī uzlabot demogrāfisko situāciju, lai nebūtu uz vienu strādājošo tik daudz pensionāru, – spriež Viktors Abramovs. – Es jau saprotu arī valdību, jo naudas ir tik, cik ir, un pensionāru mums ir daudz – tās politikas iespaidā, kāda pēdējos gados bijusi – jauniešu mums nav, strādājošo nav, uzņēmējdarbību tikai plicinām nost, līdz ar to nav, kas strādā, nav pienesuma arī valstij. Nav, kas pelna arī pensionāru labā – viņi savulaik pelnīja, lai varētu maksāt toreizējiem pensionāriem, godam nopelnīja, bet tagad viņus par to apdala. Kas attiecas uz demisijas pieprasīšanu, tas varbūt ir tāds solis, lai valdība pagrieztos ar seju pret pensionāriem. Naudas no tā vairāk, protams, nekļūs… Varbūt vienīgi, atņemot kādam citam, sarīdīs vienu sabiedrības daļu pret otru; nekad jau neatzīs, ka mums ir nepareiza politika.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px