Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Muzeju nakts „Brakos”

ZINTA SAULĪTE, „Braku" muzeja vadītāja

Autors • 19.05.2015.

Muzeju nakts „Brakos”
Burtu lielums

kā 2015. gads aizrit Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas zīmē, arī Latvijas Muzeju nakts bija veltīta abiem dzejniekiem. R. Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki" notika astotā Muzeju nakts.

Šī bija viena no visaukstākajām, tomēr apmeklētāju skaits bija pietiekams – 395 dalībnieki no visdažādākajām Latvijas vietām – Rīgas, Alūksnes, Apes, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Taurupes, Ogres, Ķeipenes, Siguldas, Lielvārdes, Druvienas, Cesvaines, visvairāk – no Ērgļu un Madonas novada.
Muzeju nakts „Brakos" aizsākās ar literāri muzikālu sarīkojumu „Blaumanis ielūdz Raini un Aspaziju", kurā ar Raiņa un Aspazijas personību iepazīstināja muzeja speciāliste Anna Kuzina un Ērgļu vidusskolas skolēni – Gundars Āboliņš un Lāsma Hermane. Raiņa dzeju deklamēja 3. klases skolēni, un dziesmas izpildīja cesvainiete Vita Krūmiņa.
Pēc sarīkojuma notika dažādas aktivitātes muzeja ēkās. Darbnīcu „Dari un spried pats!" vadīja skolotājas Mārīte Breikša un Evita Punovska. Veicot uzdevumus darba lapās, varēja noskaidrot puķu, koku un dzīvnieku nosaukumus Raiņa, Aspazijas un R. Blaumaņa dzejā, kā arī rakstnieku darbu nosaukumus un atziņas. Krāsaina, jauka un smalka bija darbnīca „Puķu valstībā", kur Ritas Dutko vadībā varēja izgatavot savu sapņu un ilgu puķi. Ērgļu bibliotēkas vadītāja Kaiva Bukovska un viņas palīdze Sarmīte Dreiblate darbnīcā „Raiņa un Aspazijas duelis" bija sagatavojušas āķīgus uzdevumus, lai apmeklētāji varētu noskaidrot Raiņa un Aspazijas dzīves datus, darbu nosaukumus, cik daudz Latvijā ir prospektu, bulvāru un ielu, kas nosaukti jubilāru vārdā. Bērni varēja izkrāsot Aspazijas cepuri, salikt sarkano ziedu pušķi un sameklēt izkaisītos zirņus.
Darbnīcā „Spēlēju un dancoju rijā" gaidīja Ērgļu vidusskolas 3. klase, viņu vecāki un audzinātāja Sandra Stankeviča, lai aicinātu atbildēt uz dažādiem jautājumiem, pārbaudītu runas prasmi, atšķirtu sāli no cukura un citronskābes, kā arī veiktu vēl daudzus citus pārbaudījumus. Saimes istabā darbnīcā „Tā zilā ilgu puķe" pie siltās krāsns visu vakaru skanīgi dziedāja Vita Krūmiņa, viņai pievienojās Muzeju nakts dalībnieki, lai saņemtu dziesmas spēku un enerģiju. Paldies Vitai par izturību, jo šī darbnīca darbojās visilgāk – gandrīz līdz pusnaktij.
Par „Braku" Muzeju nakts neatņemamu sastāvdaļu jau kļuvusi nakts orientēšanās, kuras nosaukums šogad bija „Antiņa ceļojums uz stikla kalnu". Pie starta gaidīja Ērgļu vidusskolas 11. klase un skolotāja Indra Rone. Nākamais kontrolpunkts bija Jāņkalniņā (8. klase), kur bija jāveic matemātiski uzdevumi, jādzied un pat jādejo. Tālāk 5. klase kopā ar audzinātāju Annu Ieleju bija sagatavojusi Vēja mātes uzdevumus. Simtsoļu takā dežurēja Ērgļu nodaļas jaunsargi instruktores Kristīnes Puziņas vadībā. Viņu kontrolpunkts bija „Melnās mātes un kraukļu valstībā", kurā enerģiski darbojās krauklīši. Tālāk ceļš pāri gravai uz skulptūru „Edgars", kur 7. klase aicināja pie vara, sudraba un zelta zirga. Pie Zibensšķeltā akmens darbojās Madlienas vidusskolas skolēni, lai noslēgtu orientēšanās trasi ar nokļūšanu stikla kalna virsotnē. Pasākuma laikā darbojās atrakciju parks „Braku takas", ko īpaši romantiski bija veikt pievakarē un naktī, kad pie kokiem tika sadegti gaismas lukturi.
Paldies Muzeju nakts palīgiem, atsaucīgajai Ērgļu vidusskolai un biedrībai „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums"!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px