Latvijas Ornitoloģijas biedrība otro gadu rīkos izzinošu nomeni jauniešiem „Gribu būt ornitologs!".
Nometne notiks Jaunpiebalgas novada Melnbāržos no 29. jūnija līdz 5. jūlijam, un tajā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem. Tās mērķis ir veicināt jauniešu interesi par Latvijā sastopamajiem putniem, pilnveidot zināšanas par putnu sugām un mūsdienīgām putnu pētniecības metodēm.
Ornitologu vadībā jaunieši mācīsies pazīt tuvākajā apkārtnē dzīvojošos putnus, dosies dienas un nakts ekspedīcijās, kad ķers un gredzenos putnus. Šo dienu laikā tiks pētīts, ko putni ēd, notiks būrīšu gatavošana. Nedēļas laikā nodarbības un ekskursijas vadīs vairāk nekā septiņi ornitologi un dabas pētnieki.
Lai pieteiktos nometnei, ir jāsagatavo pieteikums, kurā jānorāda līdzšinējā pieredze ar putniem, jāapraksta, kāpēc vēlas piedalīties, ko nometnes laikā vēlētos iemācīties un kā izmantos iegūtās zināšanas. Pieteikties var līdz 31. maijam.