ĒRGĻU novada iedzīvotāji pamatoti lepojas ar savu ģimenes ārsti Ainu Braķi, kas par ieguldījumu iedzīvotāju veselības uzlabošanā šogad februārī saņēma „Gada balvu medicīnā 2014" kā gada ārste.
Nupat kļuvuši zināmi arī Nacionālā veselības dienesta (NVD) ģimenes ārstu, kuri pagājušajā gadā sniedza valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, darba izvērtējuma rezultāti. Pavisam NVD izvērtējis 1302 ģimenes ārstu darbu. Labākos 2014. gada darba kvalitātes rezultātus sasniegušas ģimenes ārste Inese Lejniece (Pļaviņās un Vietalvā), Aina Braķe (Ērgļos) un Modrīte Silavniece (Balvos). Tika vērtēti tādi ģimenes ārstu darba kvalitātes kritēriji kā profilakses īstenošana, bērnu aprūpe, hronisko pacientu aprūpe, praksē reģistrēto pacientu dalība valsts organizētajās vēža agrīnās diagnostikas pārbaudēs, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu skaits pie ģimenes ārsta pacientiem, ja izsaukuma rezultātā pacients nav ticis ievietots slimnīcā, kā arī ģimenes ārsta veikto manipulāciju daudzveidība.
– Kvalitātes kritēriji ieviesti, lai pilnveidotu ģimenes ārstu prakšu darbu, kā arī motivētu ārstus aktīvāk iesaistīties pacientu profilaksē un aprūpē. Ģimenes ārstu novērtēšanas kritēriji pirmo reizi tika ieviesti 2013. gadā. Pagājušajā gadā arī savā praksē mēģinājām pievērst lielāku uzmanību NVD izvirzītajiem kritērijiem, un, jāatzīst, nekas neizdarāms tas nav, – atzīst Aina Braķe. – Katrā ziņā labi, ka ģimenes ārstam ir divas medicīnas māsas, jo tad viena no viņām var vairāk uzmanības veltīt tieši šim darbam – tajā skaitā atgādināt praksē reģistrētajiem pacientiem par to, ka, piemēram, reizi gadā jānodod analīzes, jāaiziet uz pārbaudi pie ginekologa vai jāizdara mamogrāfija utt.