Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Avīžnieki salidos „Erantē” Jēkabpilī

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 11.05.2015.

Burtu lielums

Jau daudzus gadus katru pavasari „Spicās spalvas" spodrināšanas pasākumā salido pašvaldību avīžu veidotāji.

Iepriekšējā gadā šādu tikšanos rīkoja neatkarīgs laikraksts „Varak­ļōnīts" kopā ar Varakļānu novada domi, bet šogad organizatoru rūpes ir uzņēmusies tipogrāfija „Erante", kas savā ziņā ir kļuvusi par pašvaldību avīžu izdošanas centru. Kā pastāstīja tās direktors Jānis Eriņš, tipogrāfijā „Erante" patlaban tiek izdoti jau vairāk nekā 20 šādu izdevumu, turklāt ne tikai no bijušā Madonas rajona vien. Tas nozīmē, ka šogad „Spicās spalvas" spodrināšanas pasākumā, kas notiks 22. maijā Jēkabpilī, tiks aptverta plašāka Latvijas teritorija.
Savos pirmsākumos „Spicā spalva" tika rīkota kā konkurss, kurā tika noteikta labākā avīze un piešķirtas vairākas nominācijas, kā, piemēram, aktuālākā intervija, redaktora sleja, labākais apraksts un citas. Šo tradīciju 2001. gadā aizsāka toreizējais Barkavas pagasta padomes izdevums „Barkavas Vārds", kas tiek izdots joprojām, bet par pirmo konkursa „Spicā spalva" uzvarētāju kļuva „Lubānas Ziņas".
Beidzamajos gados pēc novadu izveides konkursa „Spicā spalva" formāts ir nedaudz mainījies, neviens izdevums īpaši vairs netiek izcelts un vērtēts, tas tagad vairāk tiek rīkots kā atpūtas un pieredzes apmaiņas pasākums.
Arī šogad, kā informēja tipogrāfijas „Erante" direktors Jānis Eriņš, tas iecerēts kā ikgadējā avīžu veidotāju pieredzes un domu apmaiņa.
– Šogad ir „Spicās spalvas" 15. gadadiena, un mēs, kā teikts ielūgumā, aicinām avīžu redaktorus un veidotājus uz „Eranti" sevi parādīt, uz citiem palūkoties, jo visi kopā jau daudzu gadu garumā veidojam laikrakstus, kuriem ir liela loma sava novada, pagasta, pilsētas cilvēku dzīvē. Mēs esam gandarīti par šādu uzticību un to, ka nu jau avīzei ceļš no tipogrāfijas ved ne tikai pa Madonas novadu, bet arī Latgales, Vidzemes un Sēlijas novadiem, pilsētām, pagastiem. Ceram, ka 22. maijā daudzu avīžnieku ceļi vedīs uz Jēkabpili, uz tipogrāfiju „Erante", – gan to, kuri pie mums jau drukā savus izdevumus, gan to, kas to vēl nedara, bet apsver šādu iespēju vai vienkārši vēlas tikties ar kolēģiem un dalīties pašvaldību avīžu veidošanas pieredzē, – atzīmēja Jānis Eriņš.
Pulcēšanās 22. maijā no pulksten 10.30 līdz 11 vēsturiskajā tirgus laukumā (pie zirga, skvērā pretī „Erantei"). Tikšanās sākumā būs iespēja plašāk iepazīties ar tipogrāfiju „Erante", paredzēta arī ekskursija uz Krustpils pili, tāpat citas aktivitātes, un, protams, notiks sava laikraksta prezentācija. Pasākuma rīkotāji lūdz pieteikt dalību un dalībnieku skaitu līdz 15. maijam elektroniski vai pa tālruni 28674359 (Aija) vai 26447583 (Iveta).

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px