Madonas katoļu draudzes locekļi un tie, kam simpatizē sv. Jāņa Bosko Misija Latvijā, aicināti doties kopīgā svētceļojumā uz Poliju.
Svētceļojuma maršrutu izstrādājis un to vadīs Madonas katoļu draudzes priesteris Tēvs Thomas Zielonka (attēlā), tas notiks no 19. līdz 22. maijam.
Svētceļojuma laikā paredzēts apmeklēt Dievmātes svētvietas vairākās pilsētās: Ružanistokā, Stuģeņičnā, Sejnos, kā arī Dieva Žēlsirdības Sanktuāriju un baznīcu Suhovolos, no kuras nāk slavenais poļu moceklis – svētīgais priesteris Ježi Popieluško (Jerzy Popiełuszko), ko komunisti nežēlīgi noslepkavoja. Šogad aprit 800 gadu (1215-2015), kad oficiālā dokumentā pāvests Inocents III Livonijas zemi (šodien – Latvija un Igaunija) izsludināja par Marijas zemi – TERRA MARIANA.
– Man šis svētceļojums būs iespēja pateikties Dievam par dzīvības un aicinājuma dāvanu, jo 21. maijā aprit 10. gadadiena, kopš saņēmu priesterības svētības, un 27. maijā man ir 40. dzimšanas diena, – uzsver Tēvs Thomas Zielonka. – Aicinu manas draudzes locekļus, paziņas, draugus, kā arī cilvēkus no citām Latvijas draudzēm uz šo jubilejas svētceļojumu. Esmu pārliecināts, ka katram no mums ir, par ko lūgties un Dievam pateikties caur Vissvētākās Jaunavas Marijas aizbildniecību. Lai šī lielā jubileja – Dievmātes klātbūtne 800 gadu garumā uz Latvijas zemes – ir aicinājums vēlmei svētceļot pa Marijas svētvietām.