Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pilsēta sāk gatavoties ziedēšanas sezonai

LAURA KOVTUNA

Autors • 21.04.2015.

Burtu lielums

Pērn rudenī Madonas iedzīvotāji tika aicināti atdāvināt pašvaldībai ziemciešu stādiņus; kā šopavasar secina Madonas novada pašvaldības ainavu arhitekte Agnese Silupa, atsaucība patiesi bijusi iepriecinoša, un kopīgiem spēkiem ir izdevies ierīkot vairākas ziemciešu dobes.

– Informācija izskanēja jau vēlā rudenī un daudzi to varbūt nesadzirdēja, tomēr aicinājumam atdāvināt savus liekos ziemciešu stādiņus atsaucās vairāk nekā 10 cilvēku. Tas notika tā – iedzīvotāji zvanīja, aizbraucu apsekot viņu dārziņus un apzināju stādiņus, ko cilvēki būtu gatavi atdāvināt. Tad tika izveidots sarakstiņš, pēc kura tālāk projektēju dobes, ko šogad redzēsim pilsētā. Atdāvinātās sīpolpuķes ir iestādītas pie kultūras nama fasādes, sporta centra, 1. vidusskolas, ziemciešu dobē Valdemāra bulvāra-Raiņa ielas krustojumā un pavisam drīz priecēs mūs ar savu ziedēšanu. Tas ir izdevies, pateicoties mūsu pašu vietējiem iedzīvotājiem, vien no stādu audzētavām klāt akcentam piepērkot pa kādam stādiņam. Liels paldies Dailai Sembergai un Skaidrītei Daņilovai, kas atdāvināja ļoti daudz sīpolpuķu – tulpes, narcises un arī krokusiņus. Turklāt iedzīvotāju atsaucība nebeidzas, jo šogad saņēmu arvien jaunus zvanus, piemēram, arī no pensionāru biedrības, – iedzīvotāju aktivitāti, iesaistoties pilsētas krāšņuma veidošanā, atzinīgi novērtē Agnese Silupa.
Šī akcija norisināsies arī turpmāk, un ikviens novada iedzīvotājs, kurš vēlas iesaistīties pilsētas ziemciešu sortimenta papildināšanā, var atdāvināt par liekiem kļuvušos stādiņus: sazinoties ar dārznieci Gitu Lutci (t. 29287466) vai ainavu arhitekti Agnesi Silupu (t. 26360329). Agnese piebilst:
– Ja visus stādus nespēsim sastādīt šogad, centīsimies ieviest dārziņu, kur tos pierakt, lai varētu izmantot nākamgad. Pašvaldībā nav kādu konkrētu vēlmju attiecībā uz ziemciešu stādiem. Kā novērots, pārsvarā cilvēkiem ir ierastās dienziedes, miķelītes, astilbes, hostas, helēnijas u. c. Tad tās atdāvina, un tas arī ir labi, ja šie stādiņi ir vairumā, jo tad var veidot lielus, skaistus laukumus, kompozīcijas. Protams, arī atsevišķi augi, kuri ir pavisam atšķirīgi un nebijuši, iepriecina, vien tiem ir jāmeklē īpašāka vieta, kur tos iestādīt. Katrā ziņā jebkurš stādiņš, ko cilvēks gatavs atdāvināt, ir vērtīgs, un mēs tam meklēsim piemērotu vietu.
Daudz vairs nav atlicis līdz maijam, kad Madonā tiks uzsākta vasaras ziedu dobju apstādīšana un veidošana. Pašvaldības pārstāve atklāj, ka lielo dobju atrašanās vieta nemainīsies arī šogad, tomēr jauninājumi būs. – Vasaras dobēs tiks veidoti jauni raksti, puķu salikumi. Ir arī pāris šķirņu, kas iepriekš pilsētā nav parādījušās. Pavisam drīz, maijā, sāksim stādīt pirmās dobes, lai uz pilsētas svētkiem viss jau sāktu skaisti sakuplot, saplaukt, lai redzētu īsto kompozīcijas veidojumu. Lielo dobju vietas pārsvarā būs tās pašas, kas pagājušajā vasarā. Klāt nāks pāris akcentu pie kinoteātra „Vidzeme", kur spireju dobei apakšā tiks iestādīts krāsains bruncītis jeb košu vasaras puķu divrindu stādījums, kā arī vēl šur tur, – pauž Agnese Silupa.
Turklāt patīkamas un košas pārmaiņas varētu piedzīvot arī apstādījumi pagastu centros, jo arvien aktīvāk pagastu pārvalžu un iestāžu darbinieki pie ainavu arhitektes ir interesējušies par padomiem un ieteikumiem teritoriju sakopšanā un labiekārtošanā. – Arī pagastos cenšas un grib sev apkārt sakoptu vidi, lai vasarā ir, kur priecēt acis. Domāju, ka daudzviet pagastos iedzīvotāji redzēs pozitīvas pārmaiņas, – secina Agnese.
Savukārt Madonas iedzīvotāju lielākā sāpe ir vairāku atpūtas un zaļo zonu sakopšana. Tiek domāts arī par to. Ainavu arhitekte pastāsta par nākotnes iecerēm: – Vēlamies sakārtot, labiekārtot Mīlestības un Šķiršanās graviņu, kā arī teritoriju ap strūklaku. Kā iesākums tam būs rosīšanās šajā vietā Lielās talkas ietvaros, kad laipni aicināts piedalīties ikviens talkotājs. Tāpat noteikti tiks veikti labiekārtošanas darbi Upes ielas skvērā, bērnu rotaļu laukumā. Šobrīd nav nekāda seguma zem rotaļu iekārtām, tāpēc šosezon jāklāj mīkstais segums, visticamāk –
smilts-grants. Iespējams, skvēru papildināsim ar kādiem apstādījumiem. Kas saistās ar mazliet attālākiem plāniem, pamazām sākam skatīties karjera teritorijas virzienā un domāt, kā to attīstīt, labiekārtot, lai cilvēkiem būtu patīkami tur atrasties un atpūsties. Ja arī šogad finansiāli nespēsim veikt visus lielos darbus, tas nenozīmē, ka darbi nenotiek. Tiek strādāts, domāts, un ar laiku tas noteikti notiks.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px