Žani Bezmer, paldies Tev par fotoizstādi, tās saturu, esību, atgādinājumu laikabiedriem, mācību stundu nākamajām paaudzēm!
Vēlos padalīties ar savām pārdomām un izjūtām pēc redzētā.
Pirms 30 gadiem
Šāda izskatījās Latvijas Tautas daļa Madonas rajonā. Viņa ne „pareizā" laikā dzīvojot, ne „pareizā" veidā strādājot, savas Valsts, savas Tautas vārdā – kāpa uz sārta, nesa brīvību (kā rakstīts Cēsu kauju piemiņas zīmē Veselavas kapos).
Pirms 25 gadiem
1990. gada 21. aprīlī visas Latvijas pagastu, pilsētu un rajonu Tautas deputāti (apmēram 8000) savā kopsapulcē Daugavas stadionā Rīgā uzdeva jaunievēlētajiem Augstākās Padomes deputātiem savā 1. sēdē, kura notiks 1990. gada 4. maijā, sekojošo: „Atjaunot neatkarīgu Latvijas valsti ar suverēnu šīs valsts Tautas varu, atbilstoši 1922. gada Satversmei".
Pirms 20 gadiem
Mūsu varējums:
1. Vienas partijas diktatūru likvidējām.
2. Tautas deputātus kā šķiru arī likvidējām, jo ir bīstami partokrātijai.
3. Tautas deputātu institūciju pārveidojām par partijas deputātu institūciju.
4. Uz partiju deputātu bāzes izveidojām partiju koalīciju, nosaucot to par tautas demokrātiju.
5. Radījām partijas statūtus apmierinošu, biznesu (pašlabumu) nodrošinošu pārvaldes sistēmu.
Tagad Mēs esam kā visi Eiropā.
Šodien
Lūkojoties uz norisēm Latvijā un pasaulē, uzpeld līdzības, tēli ar vēstījumiem senajos rakstos un mitoloģijā:
– pirmais padzītais oligarhs – Ādams, par alkatību, no Ēdenes;
– pirmā persona ar politisko atbildību – Mozus, par 10 baušļiem;
– Satversme – konstitūcija bez preambulas, tas ir – bez mērķa, jau 90 gadu.