Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Mākslas skolu audzēkņu darbu izvērtējums

INESE ELSIŅA

Autors • 20.04.2015.

Mākslas skolu audzēkņu darbu izvērtējums
Burtu lielums

Noslēdzies profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu darbu valsts konkurss – gada lielākais mākslas skolu pasākums.

Konkursā piedalījās 101 māk­slas skola un 458 audzēkņi, to vidū arī mūsu reģiona pārstāvji: Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas, Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas, Lubānas Mākslas skolas, Ērgļu Mākslas skolas, Varakļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.
Kā informē Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce, katrs konkursa dalībnieks finālā piedalījās, veicot divus uzdevumus – pētniecisko un radošo zīmējumu grafikas tehnikās atbilstīgi konkursa tēmai „Kustības attēlojums zīmējumā". Konkursu vērtēja mākslinieki: Ivars Heinrihsons, Liena Bondare, Klāvs Upaciers, Kristīne Graudule.
Marta beigās Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā notika mācību iestādes iekšējais konkurss. Skolotājas Lāsma Lasmane, Agnese Sidrevica un Dzintra Livmane izstrādāja konkursa nolikumu, un nedēļas ietvaros audzēkņi veidoja zīmējumus, izmantojot grafiskos materiālus un izteiksmes līdzekļus.
Uz Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu valsts konkursu Rīgā tika izvirzīti vairāki skolas olimpiādes uzvarētāji – Erlina Marianna O'Sullivan, Reina Violeta Vihrova, Everita Vītola, Anna Kristiāna Zariņa, Lelde Pavloviča.
Vērtēšana tika veikta trijās vecuma grupās. Kā galvenie vērtēšanas kritēriji izvēlēti šādi: kustības momentu izteiksmīgums, zīmējuma kompozīcija, uzdevumam piemērotas tehnikas izvēle un tās lietojums zīmējumā, kustības rakstura, noskaņas radoša interpretācija, zīmējuma izteiksmīgums, tehnikas atbilstība un lietojums.
1. vietu jaunākajā grupā ieguvusi Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas 1. kursa audzēkne Erlina Marianna O'Sullivan (pedagogs Artūrs Vītiņš). 3. vietu jaunākajā grupā ieguva Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas 1. kursa audzēknis Mariss Bērziņš. Atzinību jaunākajā grupā saņēma Lubānas Mākslas skolas audzēkne Jete Kļaviņa, vidējā grupā – Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas audzēkne Marta Simona Štila, atzinību par pētniecisko uzdevumu vecākajā grupā – Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas 4. kursa audzēkne Reina Violeta Vihrova.
Valsts konkursa noslēguma pasākums plānots 24., 25. aprīlī Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis". Tā ietvaros notiks valsts konkursa laureātu apbalvošana, mākslas skolu metodisko darbu izstāde un semināri.

LĀSMAS LASMANES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px