Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vēlas uzlabot pakalpojuma pieejamību

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 16.04.2015.

Burtu lielums

Kopš aprīļa sākuma SIA „Madonas namsaimnieks" ir mainījusies kārtība, kādā SIA „Madonas namsaimnieks" (Namsaimnieks) klienti tiek pa tālruni savienoti ar uzņēmuma darbiniekiem.

Madonas novada domes deputāte Jeuženija Adamoviča vērsās „Starā", paužot neizpratni, kādēļ uzņēmums par izmaiņām iepriekš nav informējis savus klientus, kā arī norādīja uz problēmām, kas rodas, cenšoties sazvanīt operatorus.
– Zvanīju saistībā ar atkritumu apsaimniekošanas jautājumu, taču, kaut arī atskanēja signāls un aicinājums nospiest vienu no pieciem cipariem, pēc tam gaidīju vairākas minūtes, līdz vēlreiz atskanēja šāds pats aicinājums. Līdzīga situācija bija, zvanot arī uz citiem uzņēmuma numuriem. Sazinoties ar uzņēmuma valdes locekli Osvaldu Lucānu, viņš skaidroja, ka minētā sistēma darbojas daudzos uzņēmumos un arī Namsaimnieks nolēmis šādu praksi uzsākt. Manā skatījumā, Namsaimniekam kā pašvaldības uzņēmumam klientus par šādām izmaiņām vajadzēja brīdināt laicīgi, jo kuram gan ir laiks ilgstoši sēdēt pie telefona, cenšoties sazvanīt uzņēmuma darbiniekus. Kā jau minēju, arī pašai vajadzēja zvanīt vairākkārt, līdz beidzot tiku savienota ar kādu no darbiniekiem. Zinu, ka arī citiem Madonas iedzīvotājiem ir bijusi līdzīga pieredze. Būtu tikai normāli, ja cilvēki par šādu zvanīšanas sistēmu zinātu iepriekš un nodrošinātos ar laiku, – savu viedokli „Staram" izteica Jeuženija Adamoviča, piebilstot – ja jau Namsaimnieks ieviesis šādu sistēmu, kādēļ to nav pārņēmuši arī pārējie pašvaldības uzņēmumi?
Viņa arī minēja, ka salīdzinoši nesen uzņēmums, iepriekš klientus par to neinformējot, ir paaugstinājis samaksu par atsevišķiem pakalpojumiem.
– Piemēram, marta beigās radās nepieciešamība pēc kanalizācijas sistēmas apkalpošanas, pakalpojuma izmaksas bija par aptuveni 7 eiro augstākas nekā citkārt. Arī par to iedzīvotāji nav informēti, – sacīja domes deputāte.

Citos uzņēmumos – pieņemta prakse
Osvalds Lucāns nepieciešamību pēc izmaiņām saziņā pa tālruni ar klientiem pamatoja gan ar apkalpošanas kvalitātes un pieejamības uzlabošanu, gan ar sarunu ierakstīšanu.
– Klientiem nekas būtiski nav mainījies. Ja agrāk tika zvanīts kādam no darbiniekiem, bet tas tobrīd tur neatradās, tālrunis vienkārši netika pacelts. Šobrīd, zvanot darbiniekam, kura tobrīd tur nav, jo, kā zināms, var rasties dažādas situācijas gan saistībā ar atvaļinājumu, gan slimošanu, zvans tiek pāradresēts nākamajam cilvēkam, kurš darbinieku aizvieto vai vismaz ir lietas kursā par viņa pienākumiem. Protams, ja arī šī darbinieka tobrīd nav, savienojums nenotiek. Šāda sistēma uzlabo uzņēmuma sniegtā pakalpojuma kvalitāti un pieejamību. Otrkārt, nereti saņemam sūdzības no iedzīvotājiem, ka darbinieki sarunās ar viņiem bijuši nelaipni. Arī no deputātes Adamovičas esmu saņēmis sūdzību, ka viņai kādā no sarunām rupji atbildēts, kam gan nevēlos piekrist. Lai varētu noskaidrot, kam tad īsti bijusi taisnība, sarunas tiek ierakstītas, lai, ja ir nepieciešams, vēlāk to varētu pārbaudīt. Šāda sistēma nav jauna, un tā darbojas daudzos uzņēmumos. Tā būtiski neatšķiras no iepriekšējās, tādēļ man nav īsti saprotams, kādēļ par to cilvēki īpaši būtu iepriekš jāinformē, – skaidroja Osvalds Lucāns.
Viņš arī apstiprināja, ka pēdējā laikā nedaudz pieaugušas dažu pakalpojumu izmaksas, galvenokārt tieši santehniķu sniegtajiem pakalpojumiem.
– Jau iepriekš brīdināju, ka nepieciešams sabalansēt izmaksas, jo finansiāli māju apsaimniekošanas pakalpojumu ar esošo apjomu pavilkt nebūs iespējams. Arvien grūtāk izdodas piesaistīt darbiniekus, kuri vēlētos strādāt par salīdzinoši nelielo atalgojumu, pie tam apstākļos, kad viņiem nemitīgi jāizjūt negatīva attieksme. Daži no pašnodarbinātajiem, ko piesaistījām, tā arī ir teikuši, ka neies savus nervus bojāt. Uzņēmumam ir problēmas ar māju apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu. Arī atkritumu apsaimniekošanā, kur pēc dažu domes deputātu iniciatīvas tiek saglabāta prettiesiskā rīcība, ka atkritumus nedrīkstam izvest pēc faktiskā apjoma, rodas zaudējumi. Tā kā kopumā izmaksas pieaug, cenšamies savus izdevumus sabalansēt, tostarp arī palielinot maksu (kas gan nav būtiski pieaugusi) par atsevišķiem pakalpojumiem, – pastāstīja Namsaimnieka valdes loceklis, piebilstot, ka klienti pirms pakalpojuma saņemšanas tiek informēti par to, cik pakalpojuma sniegšana viņiem izmaksās.

Izsolīs kustamo mantu
Osvalds Lucāns laikrakstu arī informēja, ka SIA „Madonas namsaimnieks" 30. aprīlī pulksten 10 organizēs mutisku kustamās mantas izsoli kopumā desmit tehnikas vienībām, kuru skaitā ir gan vieglās automašīnas, gan kravas auto, gan traktori, kā arī asfalta frēze un kravas cisterna.
– Lielākā daļa no tehnikas ir nolietojusies, kā arī vairs nav nepieciešama uzņēmuma ikdienas funkciju pildīšanai. Piemēram, vieglos auto ir skārusi rūsa, un to remonts neatmaksājas. Smagais kravas auto Mercedes Benz mums vairs nav nepieciešams, tādēļ nolemts to izsolīt. Līdzīgi ir ar traktoriem, kas kādreiz bija nepieciešami komunālo pakalpojumu sniegšanai, kurus nu veic pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļa. Mums neatmaksājas par šo tehniku maksāt nodokļus, kā arī to uzturēt. Asfalta frēze uzņēmumam bija vajadzīga laikā, kad pilsētā tika īstenots ūdenssaimniecības attīstības projekts, taču kopš tā laika tā ir ļoti maz izmantota. Pērn frēzi kustinājām tikai vienu reizi. Tās vietā labāk iegādāsimies tehniku, kas nepieciešama, veicot ikdienas darbus, – vēstīja Osvalds Lucāns.
Izsolāmā manta atrodas Augu ielā 29, Madonā. Izsoles dalībnieki izsolāmo mantu var apskatīt un saņemt par to nepieciešamo informāciju darbdienās darba laikā, iepriekš piesakoties.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px