Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Valsts atbalsts Rīgas „Dinamo”

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 16.04.2015.

Burtu lielums

Cīņas par Gagarina kausu KHL vēl turpinās, bet Rīgas „Dinamo" šī ir otrā sezona, kad komandai nav izdevies sasniegt izslēgšanas turnīru. Jau zināms KHL jaunās sezonas sākuma datums – tās astotās sezonas pirmā spēle notiks 24. augustā. Taču nav skaidrības, vai Rīgas „Dinamo", ja nesaņems valsts finansiālu atbalstu, spēs pastāvēt. Vismaz tādas bažas ir paudis AS „Dinamo Rīga" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis. Viedokli, vai valstij būtu jāsniedz finansiāls atbalsts komandai, lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu Rihardu Saulīti un Madonas novada pašvaldības sporta darba organizatoru Māri Gailumu.

Sports ir jāatbalsta
– Es vispār esmu par atbalstu sportam un to, ja valsts sniedz finansiālu atbalstu komandām, vienmēr vērtēju atzinīgi. Labi būtu, ja arī Rīgas „Dinamo" saņemtu šādu atbalstu. Hokejs taču ir viens no mūsu nacionālajiem sporta veidiem, kas daudziem tik ļoti patīk. Ko vēl, ja ne hokeju, atbalstīt? – retoriski vaicā Rihards Saulītis. – Kas mums vispār ir par valsti, ja pat vienam pasaules līmeņa biatlonistam nepieciešamo atbalstu īsti nevaram nodrošināt? Reizēm man kā savas valsts pilsonim pat neērti paliek. Lai tikai Jurim Savickim izdodas par to pārliecināt valdību, ka valsts atbalsts komandai ir ļoti nepieciešams. Katrā ziņā mana attieksme pret to, kas nāk par labu sportam, viennozīmīgi ir pozitīva. Mēs jau tik maz atbalstām jaunos sportistus, neraugoties uz to, ka mums viņu nemaz nav tik daudz.

Jāpaaugstina hokeja līmenis
– Es domāju, ka tas būtu jādara, jo visi tāpat jau dodas uz „Arēnu Rīga" to hokeju skatīties vai arī mājās pie televizora skatās, kā Rīgas „Dinamo" veicas: pārdzīvo, ja zaudē, priecājas, ja uzvar. Iespēju robežās valstij noteikti Rīgas „Dinamo" vajadzētu atbalstīt, līdzīgi, kā tas notiek attiecībā uz basketbola komandu „VEF", tāpat futbola klubiem, līdz ar to vajadzētu atbalstīt arī hokeju, – uzsver Māris Gailums.
– Protams, Rīgas „Dinamo" tika izveidota kā biznesa projekts, bet tas jau nenozīmē, ka valsts nevarētu tai palīdzēt, it īpaši, ja ņem vērā, ka daļa šīs komandas hokejistu spēlē arī Latvijas hokeja izlasē. Turklāt būtu jāstiprina Latvijas čempionāts hokejā un tas finansiāli jāatbalsta, jo, ja netiks paaugstināts hokeja līmenis Latvijas čempionātā, ar laiku nebūs ne kas spēlē Rīgas „Dinamo", ne arī Latvijas izlasē. Valstiskā līmenī vispirms būtu jādomā, kā pacelt hokeja līmeni pašā Latvijā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px