Varakļānu novadā jau desmit gadu darbojas līnijdeju grupa „Četras debesspuses", kas marta beigās Baložu vidusskolas sporta hallē piedalījās vienā no lielākajiem un krāšņākajiem līnijdeju pasākumiem Latvijā „Rīgas kauss 2015".
Divu dienu garumā dažādās deju disciplīnās sacentās 259 dejotāji no daudziem Latvijas novadiem un pilsētām, kā arī Lietuvas. Dejotājus vērtēja starptautiska žūrija – pasaulē labi atpazīstami līnijdeju tiesneši.
Varakļānu kultūras nama līnijdeju grupa „Četras debesspuses" šajās sacensībās startēja divās komandu divīzijās – „Klasiskā kantri komanda/Country Classic Team" un „Standarta līnijdejotāju komanda /Standart Line Team", un abas komandas guva panākumus, izcīnot 2. vietu, bet, kā sarunā atzina līnijdeju grupas „Četras debesspuses" vadītāja Anita Sārne, īpaši liels prieks esot par 2. vietu kantri komandu sacensībās, jo tā tika izcīnīta piecu komandu konkurencē.
– Lai piedalītos kantri komandu sacensībās, dalībnieku skaits nav ierobežots, bet ir jābūt vismaz sešiem. Mums bija astoņi, un šajā divīzijā startējām ļoti labi. Saņēmām arī daudz uzslavu. Šī bija otrā reize, kad piedalījāmies „Rīgas kausa" izcīņā, bet pavisam „Rīgas kausi" ir notikuši četras reizes, un mēs piedalījāmies arī to izcīņas pirmajā gadā, – atzīmēja Anita Sārne, kas vada līnijdeju grupu gan Varakļānos, gan Viļānos.
„Rīgas kausa" izcīņā Baložos piedalījās 10 dejotājas no Varakļāniem, bet trīs – no Viļāniem. Arī dejojot četriniekā „LIJA", tika iegūta 2. vieta, bet individuālajā divīzijā – izcīnīta 4. vieta, savukārt dejotāja no Viļāniem ieguva 2. vietu.
Varakļānu kultūras nama līnijdeju grupa „Četras debesspuses" tika izveidota 2005. gada 7. janvārī. Vaicāta par pirmsākumiem, tās vadītāja atzina, ka tas noticis brīdī, kad šķitis, ka bez kustībām var ierūsēt, bet līnijdejas, kā zināms, ir lielisks veids, kā uzlabot un saglabāt veselību.
– Pirms tam es dejoju tautiskās dejas un par līnijdejām zināju visai maz, taču interesējoties pamazām radās apjausma, un tad tas aizgāja. No malas kādam varbūt arī šķiet, ka tas ir viegli, bet, kad pats pamēģina dejot, tad saprot, ka tā nebūt nav. Mēs to darām sava prieka pēc. Kolektīvs ir draudzīgs un diezgan noturīgs. Kad svinējām 10 gadu jubileju, secinājām, ka četras dalībnieces dejo kopš pašiem pirmsākumiem, piecas – 5 gadus, bet pārējās mainās – vienas aiziet, un viņu vietā nāk jaunas dejotājas. Kopš 2011. gada darbojamies kā Varakļānu kultūras nama pulciņš, līdz ar to piedalāmies pasākumos gan Varakļānos, gan ārpus novada robežām – līnijdeju festivālos, jubilejās un tematiskos saietos. Vasarā Viļānos, Lakstīgalu salā, ir arī nometne. Mēģinājumi Varakļānos mums notiek reizi nedēļā, katru otrdienu dejojam divas stundas, – pastāstīja Anita Sārne.