Mūsu līdzcilvēki ir tik dažādi. Reizēm ikdienas steigā nepamanām, ka tepat dzīvo un mīt cilvēki ratiņkrēslos, smagi slimie, tie, kam ir vajadzīga palīdzība un aprūpe.
Arī viņi alkst prieka un pozitīvu emociju, tāpēc jebkurš darbs, ko veicam viņu labā, sasilda slimo un vientuļo cilvēku sirdis un ielīksmo dvēseli.
Jau par tradīciju katru pavasari no 2007. gada ir kļuvusi „Braku" muzeja un biedrības „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" ciemošanās sociālās aprūpes centrā „Kastaņas". Lai koncerts būtu jaukāks un skanīgāks, pasākumā piedalās skolēni no Ērgļu vidusskolas. Šogad viesošanās notika 10. aprīlī kopā ar 8. klasi un viņu audzinātāju Mārīti Kovaļevsku. Skolēni dziedāja skanīgas dziesmas, deklamēja Aspazijas un Skaidrītes Kaldupes dzeju. Ar jaukām flautas melodijām iepriecināja Undīne Saleniece un Lilita Saulīte, ar saksofonu – Dace Kārkliņa. Jaunieši „Kastaņu" iemītniekiem bija sarūpējuši nelielas dāvaniņas ar pārsteigumu.
„Braku" muzejs un biedrība „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" sociālās aprūpes centra „Kastaņas" iemītniekiem dāvināja grāmatu „Blaumanis. Braki. Mājas", kas veltīta „Braku" muzeja 55. jubilejai.
Koncerta otrajā daļā muzicēja un dziedāja akordeonists Uldis Vabulis. Viņš vienmēr ir mīļi gaidīts viesis „Kastaņās". Skanot dziesmām, katrs varēja dziedāt vai dungot līdzi. Tie, kam solis raitāks, dejoja, līdz pasākums sanāca kā neliela ballīte sociālās aprūpes centra iemītniekiem. Kaut akordeonists daudz spēlēja un dziedāja, allaž gribējās, lai vēl ko nodzied, jo bija labi, jauki un omulīgi.
Paldies „Kastaņu" darbinieku kolektīvam par viesmīlību un aktīvu iesaistīšanos mazajā ballītē! Īpaša pateicība sociālajai darbiniecei Airisai Bērziņai-Grudulei un pavārītei Valijai Lelei. Uz tikšanos citu pavasari!