Cerams, ka laiks pēc Lieldienām uzlabosies, kļūs siltāks un arī piemērotāks teritoriju sakopšanai. Daļa to gan, izmantojot saulainās dienas martā, ir jau paspējusi izdarīt, bet ne visi. Kā „Staru" informē Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas lietvede, labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce, iedzīvotājiem, kuri to vēlas, sākot ar 30. martu, tiek piegādāti lielie maisi dārza atkritumiem.
– Kārtība ir tāda pati, kā iepriekšējos gados. Tos var pieteikt katru darbdienu pa telefonu 29287466 vai uz vietas Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļā Madonā, Gaujas ielā 37. Lielie maisi tiek piegādāti divreiz dienā – ap pulksten 9 no rīta un ap pulksten 14 pēcpusdienā. Savukārt, ja cilvēki plāno sakopt teritoriju sestdien vai svētdien, lielo maisu vēlams pieteikt, vēlākais, piektdien līdz pulksten 14, – uzsver Gita Lutce.
Kad maiss ir piepildīts, tas jānoliek ielas malā tā, lai varētu piebraukt ar tehniku un to paņemt.
Madonas pilsētu izbraucam regulāri, līdz ar to lielie maisi ar dārza atkritumiem laikus tiek savākti. Iedzīvotāji, kas nedzīvo pilsētas centrālajās ielās, drošības labad var mums piezvanīt un informēt, ka maiss ir piepildīts. Jāatceras, ka lielajos maisos drīkst likt tikai pērnās lapas, visus tā saucamos zaļos atkritumus, bet nekādā gadījumā – akmeņus, stiklus, šīferi, riepas, apģērba gabalus utt. Arī koka zarus labāk novietot blakus maisiem. Ņemot vērā nelabvēlīgos laikapstākļus, aicinu iedzīvotājus ar teritoriju sakopšanu pārāk nesteigties, nekur jau pērnās lapas no pagalma nepazudīs. Katrā ziņā tās labāk ir savākt saulainā laikā, kad nelīst un arī sniega pārslas no gaisa nekrīt, – atzīmē Gita Lutce.