Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienībā

BAIBA MIGLONE

Autors • 31.03.2015.

Burtu lielums

Vakar apritēja precīzi trīs no sešiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā vadības mēnešiem. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs jau vairākkārt uzsvēris, ka līdzšinējais darbs noritējis produktīvi un prezidentūras laikā viņš neesot redzējis nevienu Latvijas izgāšanos. Kāds ir jūsu viedoklis, vai Latvijai uzticētā prezidentūra, jūsuprāt, noritējusi gludi un vai tā kaut kādā veidā ir ietekmējusi mūsu ikdienu, vakar vaicāju Bērzaunes un Liezēres pagasta pārvalžu vadītājiem Ivaram Miķelsonam un Viktoram Abramovam.

Gluži kā labi tiesneši
– Izjūtu līmenī nekādas krasas izmaiņas šajā laikā neesmu jutis – ikdienas darbs notiek, nekas nav mainījies. Arī Eiropa ir palikusi uz vietas – neesam to pazudinājuši, tad jau laikam ar prezidentūru viss kārtībā. Esam ieturējuši Eiropas Savienības līdzšinējo kursu (un īstenībā – kas mums ļaus ko mainīt). Bez tam viss jau notiek Rīgā, tajā skaitā sastrēgumi – es gan pats, par laimi, beidzamajā laikā galvaspilsētā neesmu bijis, – sev raksturīgajā manierē komentē Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Miķelsons. – Arī plašsaziņas līdzekļos nekas ārkārtējs nav izskanējis, un īstenībā tas ir ļoti labi. Tas ir gluži tāpat kā sporta spēlēs: tiesneši labi tiesā, kad viņi neiejaucas. Tieši tāpat vajadzētu būt ar valdību un prezidentūru. Ja viņus īpaši nejūt, tas nozīmē, ka dzīve normāli rit savu gaitu.
Viss, manuprāt, ir kārtībā
Sava kolēģa salīdzinājumam ar tiesnešiem sportā piekrīt arī Vestienas pagasta pārvaldes vadītājs Viktors Abramovs: – Īpaši neesmu šajos jautājumos iedziļinājies, bet nekādu sevišķu ietekmi ikdienā nejūtu, un arī, šķiet, nekas ārkārtējs šajos trijos mēnešos ne Latvijā, ne Eiropā nav noticis. Viss ir normāli. Esam labi sagatavojušies šim atbildīgajam pienākumam un attaisnojuši uzticību. Ja būtu kaut kas aizgājis greizi, plašsaziņas līdzekļi to garām nelaistu. Manuprāt, mums kā valstij šis prezidentūras laiks vairāk ir jāizmanto, lai iepazīstinātu pārējās valstis ar savām iespējām, kompetenci, spēju operatīvi reaģēt uz notikumiem, kā tas, piemēram, ir ar Ukrainu saistītajos jautājumos, utt., lai pierādītu, ka Latvija patiešām ir cienīgs partneris blakus lielajām Eiropas Savienības valstīm, nevis jādemonstrē sava vara(!) lēmumu pieņemšanā. Mēs tāpat esam pārāk mazi, lai kaut ko ietekmētu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px