Kalsnavas pagastā ar oriģinālu pastkastīti, kas ierīkota laternā, iepazīstināja Zigurds Plaudis, kas dzīvo lauku mājās „Bites".
Laternu viņš pats izdomājis, lai būtu līdzīga kā Rīgas laterna, ko redz vecpilsētā. Arī ceļā uz lauku mājām "Bites" tā skaisti izskatās, bet ir četrstūraina, nevis sešstūra. Galvenais, ka gatavota savām rokām un pat nevar iedomāties, ka tā kalpo pasta sūtījumiem. Beidzamajā laikā gan tur pastnieks ieliek tikai "Staru".
– Pastkastītes izgatavošanai nevajag nekādu talantu, ir nepieciešams tikai metināmais aparāts, – atzīst saimnieks. Viņš pastāsta, ka tāda laterna te esot jau 40 gadu, vien iepriekšējā bijusi tuvāk lielceļam un to kāds nozadzis. Tagad laterna piemetināta pie vecas dzelzceļa sliedes, lai nevarētu aiznest prom.
Saimnieks ir aprēķinājis, ka, braucot no Madonas autoostas virzienā Madona-Pļaviņas, viņa mājas "Bites" atrodas 22. kilometrā. Taču mēs uzņēmām kilometrus nedaudz citādāk, sekojot ceļa stabiņiem. Bet mūsu atrastajā 22. kilometrā fotogrāfs arī iemūžināja interesantu pastkastīti – ar daudziem atstarotājiem, kas pieder "Strautmaļu" mājām.
Konkurss "Oriģinālākā pastkastīte" turpinās. Gaidām "Stara" redakcijā gan ieteikumus, gan arī fotogrāfijas ar nelielu aprakstu. Zvaniet uz tālruni 64821541, 64822361.