Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti lēma par Madonas novada pašvaldības līdzdalību biedrības „Reģionālo attīstības centru apvienība" dibināšanā.
Sakarā ar to, ka Latvijas Pašvaldību savienība nespēj nodrošināt pilnvērtīgu „Reģionālo attīstības centru apvienības" darbību tās sastāvā, un lai novērstu izveidojušos situāciju, ka netiek nodrošināta kvalitatīva reģionālo attīstības centru interešu aizstāvība, ir nepieciešams izveidot neatkarīgu biedrību „Reģionālo attīstības centru apvienība", kas darbosies līdzīgi kā Lielo pilsētu asociācija.
Biedrības galvenie mērķi būs: īstenot reģionālo attīstības centru ekonomisko un tiesisko interešu aizsardzību; veicināt reģionālo attīstības centru sadarbību ar pārējām Latvijas pašvaldībām; veicināt reģionālo attīstības centru sadarbību ar Latvijas Republikas, starptautiskajām un citu valstu institūcijām un organizācijām; veicināt reģionālo attīstības centru attīstību; veicināt reģionālo attīstības centru pašvaldību savstarpējo sadarbību.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma: iestāties biedrībā „Reģionālo attīstības centru apvienība" kā vienam no dibinātājiem; pilnvarot domes priekšsēdētāju parakstīt ar biedrības „Reģionālo attīstības centru apvienība" saistītos dibināšanas dokumentus; pilnvarot domes priekšsēdētāju pārstāvēt Madonas novada pašvaldību biedrības pārvaldes un lēmējinstitūcijā.