Pēc anonīma iedzīvotāja ziņojuma Sidrabiņos, Ērgļu novadā, 10. marta naktī tika aizturēti divi malumednieki alkohola reibumā, informēja policija.
Nedēļu iepriekš tika saņemta anonīma informācija par to, ka Sausnējas pagastā nakts laikā notiek nelikumīgas medības. Pārbaudot informāciju, 10. martā, ap pulksten
22.30, Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki sadarbībā ar Valsts meža dienesta medību inspektoru pieķēra divus iereibušus vīriešus, kas nodarbojās ar nelikumīgām medībām no braucošas automašīnas. Kā medību ierocis tika izmantota pusautomātiskā karabīne, kas bija aprīkota ar medību lukturi. Izmantojot šādu komplektāciju, vīrieši brauca gar kādu lauku un periodiski to apspīdināja.
Vīrieši centās atbrīvoties no pierādījumiem, ātrumā ņemot ārā lodes no ieroča, taču likumsargi to laikus pamanīja un, pietuvojoties vīriešiem, sajuta arī alkohola klātbūtni to izelpā. Veicot pārbaudi 1967. gadā dzimušajam automašīnas šoferim, likumsargi konstatēja 1,78 promiles, bet otram – 1959. gadā dzimušajam – vīrietim – 0,7 promiles.
Valsts policijas darbinieki automašīnas šoferim sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, savukārt 1959. gadā dzimušajam vīrietim tika sastādīts protokols par šaujamieroča pārvadāšanu un izmantošanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles. Valsts meža dienesta darbinieks šim vīrietim sastādīja arī protokolu par nelikumīgām medībām.