ĒRGĻU saieta namā svētdien, 1. martā, bija pirmā veselības klubiņa nodarbība. – Bija sanācis kupls pulciņš interesentu (cilvēku 30-40), un pirmās nodarbības tēma bija „12 stresa pārvarēšanas paņēmieni", – „Staram" stāsta Agris Bērziņš, kas ir Septītās dienas adventistu Ērgļu draudzes mācītājs un arī biedrības „Latvijas Veselības misija" valdes priekšsēdētājs.
– Parasti šādi klubiņi veidojas pēc mūsu organizētajām Veselības izstādēm. Pēc Veselības izstādes tas, piemēram, jau kādu laiciņu sekmīgi darbojas Madonā. Ērgļos izstāde notika pirms nepilna gada, bet klubiņš nodibinājās tikai pagājušajā svētdienā. Pirmajai nodarbībai bija izvēlēta tēma par stresu – kā šodien stresa laikmetā ar to sadzīvot. Protams, bez stresa ikdienā neiztikt, un mazās devās tā saucamais labais stress ir pat nepieciešams, taču lielās devās stress iedarbojas graujoši uz mūsu veselību. Lekciju par šo tēmu vadīja mana sieva Baiba Bērziņa. Nodarbības laikā rādījām arī dažādus fiziskus, elpošanas vingrinājumus, kuri var palīdzēt tikt galā ar stresa izpausmēm. Savukārt noslēgumā bija degustācija – augu valsts produkti stresa vadīšanai. Arī paši savā ģimenē esam veselīga dzīvesveida piekritēji – tas reizē mums ir hobijs un arī praktizēšana ikdienā, un savā pieredzē mēs labprāt dalāmies ar citiem. Šķita jau, ka apmeklētājiem bija interesanti un viņiem bija noderīgi tas, ko mēs stāstījām un rādījām. Norunājām, ka nākamā nodarbība varētu būt jau 22. martā pulksten 14. Ir nodoms uz klubiņa nodarbībām aicināt arī ciemiņus – mediķus vai speciālistus par attiecīgajām tēmām.