Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā

BAIBA MIGLONE

Autors • 19.02.2015.

Burtu lielums

Vakar Saeimā konceptuāli tika atbalstīti grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā. Turpmāk, reģistrējot jaundzimušo, vienlaikus varēs deklarēt arī viņa dzīvesvietu. Plānots noteikt, ka dzimšanas reģistra ieraksta datorizdruka, kurā norādītas ziņas par deklarēto dzīvesvietu, būs uzskatāma par dzīvesvietas deklarēšanas veidlapu. Kā vērtē šos grozījumus Dzīvesvietas deklarēšanas likumā, to vakar vaicāju Madonas novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram un Madonas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītājai Vinetai Lambertei.

Pareizs risinājums
– Manuprāt, tā ir ļoti pareiza doma. Iedzīvotājus vajag pēc iespējas mazāk virzīt no kabineta uz kabinetu. Vienmēr esmu atbalstījis vienas pieturas aģentūras principu, kur cilvēkiem būtu pieejami gan valsts, gan pašvaldības institūciju sniegtie pakalpojumi gan fiziski, gan e-formātā, un arī šis risinājums ir tikai apsveicams, – atzīst Andrejs Ceļapīters. – Ir jāiet cilvēkiem pretim, lai viņi vienā ierašanās reizē pašvaldībā varētu izdarīt maksimāli daudz darbību. Katrā ziņā es atbalstu šādu risinājumu, lai cilvēkiem nav lieki jātērē laiks, un reizē ar to tiek atrisināts gan jaundzimušā reģistrācijas, gan deklarēšanas jautājums, jo, ja bērnam nav deklarēta dzīvesvietas adrese, tas liedz izmantot iespēju saņemt pašvaldības piedāvātos pakalpojumus. Taču, cik zinu, mūsu dzimtsarakstu nodaļai jau ir iestrādes šajā ziņā.

Jau strādājam šajā virzienā
– Kolīdz dzimtsarakstu nodaļa Madonā pārcēlās uz jaunajām telpām kultūras namā un tā vairs neatrodas vienā ēkā ar pašvaldības iedzīvotāju reģistra speciālisti, mēs no iedzīvotājiem, lai viņiem būtu iespējams maksimāli visus savus pakalpojumus saņemt vienā vietā, jau labu laiku pašas uz vietas pieņēmām arī dzīvesvietas deklarāciju, – stāsta Vineta Lamberte. – Respektīvi, mēs no vecākiem, kuri ieradušies reģistrēt savu bērniņu, paņēmām arī iesniegumu par dzīvesvietas deklarēšanu un paši to nogādājām pašvaldības iedzīvotāju reģistra speciālistei, kas šos datus pēc tam ievadīja datu bāzē un deklarēja. Līdz ar to cilvēkiem nevajadzēja staigāt no vienas vietas uz otru. Problēma šajā ziņā bija vienīgi tiem iedzīvotājiem, kuri Madonā pie mums reģistrēja bērnu, bet paši, piemēram, dzīvoja Rīgā. Visi pārējie jau labu laiku izjuta šo priekšrocību, ka pie mums visu varēja sakārtot vienā vietā. Līdz ar to mūs šie grozījumi īpaši neskars, vienīgi tiks sakārtota programmatūra, ka, bērnu reģistrējot, automātiski tiks deklarēta arī viņa dzīvesvieta.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px