LUBĀNAS vidusskolas pašreizējā ēka svinīgi tika atklāta pirms 50 gadiem -1965. gada 20. februārī. Pa šiem gadiem tā dzīvē izvadījusi daudzus jo daudzus jauniešus, piedzīvojusi dažādas pārmaiņas pozitīvā virzienā, diemžēl šobrīd kā visā valstī izjūt skolēnu samazinājumu.
– Nekādu plašu svinību šajā dienā nebūs – ja nu vienīgi savā kolektīvā iedegsim tortē 50 svecīšu. Kuplākā pulkā tiksimies pavasarī – 30. maijā, kad gaidīsim absolventus uz kārtējo salidojumu, kas notiek ik pēc pieciem gadiem. Savukārt skolēnus nākamajā nedēļā, kas mūsu skolā būs projektu nedēļa, kad daļa skolas bērnu strādās pie projekta „Lietas stāsta", rosināsim veidot stāstus arī par lietām, kas saistās ar vecāku vai vecvecāku skolas gaitām un atmiņām par skolu. Projektu nedēļas noslēgumā būs prezentācija. Aicinām arī kādreizējos Lubānas vidusskolas absolventus pārskatīt savas saglabātās skolas gadu lietas (burtnīcas, grāmatas, diplomus, dienasgrāmatas u. c.). Varbūt vairs nevēlaties tās glabāt un varat nodot skolas muzejam, – rosina Lubānas vidusskolas direktore Iveta Peilāne, piebilstot, ka šobrīd Lubānas vidusskolā mācās 185 audzēkņi un strādā 33 pedagogi. – Diemžēl skolēnu, kā visur, paliek mazāk. Ja paskatāmies pagātnē, lielākais skolēnu skaits bija 1970. gadā – 531. Savukārt 1965. gadā, kad atklāja jauno skolas ēku, tajā mācījās 517 skolēnu. Mazliet skumji tas ir, toties prieks par mūsu skolas audzēkņiem, kuri ar labiem rezultātiem piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs, gatavojamies arī skolēnu Dziesmu un deju svētkiem.