Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Lubāna mitrājā aiztur maluzvejniekus

Redakcija

Autors • 17.02.2015.

Burtu lielums

pirmdien ziņoja plašsaziņas līdzekļi, svētdien dabas lieguma Lubāna mitrājs teritorijā aizturēti divi vīrieši – 1962. un 1971. gadā dzimuši Murmastienes iedzīvotāji, pie kuriem atrasti 8 nelikumīgi zvejas tīkli, skandināvu tipa rūpnieciski ražots ledus zāģis, kā arī rūpnieciski ražota elektriskā ierīce tīklu ievilkšanai zem ledus.

Kā informē viens no reida dalībniekiem, vides aizsardzības jomā darbojošās biedrības „Dore V" aktīvists, Valsts vides dienesta pilnvarotā persona, sabiedriskais vides inspektors Jānis Valainis, lai pārtrauktu personu grupas prettiesiskās darbības, iegūstot zivis īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā, Īdeņas kanālā, tika īstenots plaša mēroga reids, kurā iesaistījās Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts policijas (VP) Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienība un Valsts meža dienesta amatpersonas.
Maluzvejnieki aizturēti, realizējot konceptuāli novatorisku pieeju zivju resursu aizsardzības efektivitātes paaugstināšanas jomā, uzreiz pēc pirmā nelikumīgā zvejas tīkla ievietošanas. Pie aizturētajām personām atrasti vēl 7 sagatavoti zvejas tīkli, ledus zāģis, kā arī rūpnieciski ražota elektriskā ierīce tīklu ievilkšanai zem ledus.
Laikus organizētā aizturēšanas operācija ļāvusi novērst kaitējuma nodarīšanu zivju resursiem. Pret abām aizturētajām personām sākta administratīvā lietvedība.
Tā kā vecākais no aizturētajiem vīriešiem jau iepriekš bija nonācis Valsts meža dienesta un VP darbinieku redzeslokā par iespējamo saistību ar nelikumīgām medībām, meklēšanas pasākumu gaitā tika uzieta arī automašīna, ar kuru personas bija ieradušās veikt savas nelikumīgās darbības. Transportlīdzeklī tika atrasta pielādēta, reģistrēta pusautomātiskā medību karabīne „Brauning".
Turpinot izmeklēšanu, noskaidrots, ka 1962. gadā dzimušais vīrietis bija piedalījies nelikumīgās medībās. VP Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienības darbinieki noformēja administratīvo pārkāpumu protokolu par ieroču aprites nosacījumu neievērošanu, bet Valsts meža dienests – par nelikumīgu medību faktu.

Apkopoja LAURA KOVTUNA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px