To, ka tuvojas Valentīndiena, Bērzaunes pamatskolā nevar nepamanīt – logu rūtīs ielīmētas sirsniņas, gaiteņos un klasēs ir skaisti dekori, bet īpaši ir padomāts par Valentīna dienas pasta sūtījumiem. Skolā tiem paredzēta speciāla pastkastīte, kas arī var piedalīties mūsu laikraksta konkursā "Oriģinālākā pastkastīte".
Pastkastīti gatavoja un noformēja skolas mazpulcēni kopā ar Ilzi Stradiņu, un tā tiek izmantota kā svētku pastkastīte, mainot dekorācijas.
– Bija Ziemassvētku, Jaunā gada pasts, tagad kastīte pildās ar Valentīndienas sveicieniem, jo mācāmies rakstīt apsveikumus, izrādīt uzmanību. Lielākā daļa skolēnu par Valentīndienas simbolu uzskata sirsniņas, – raksturoja Bērzaunes pamatskolas direktore Ilga Gailuma.
Gatavot dekorus skolai un apsveikumus rosināja pedagogi. Par noformējumu arī šoreiz parūpējās bibliotekāre, mazpulku vadītāja Ilze Stradiņa. Angļu valodas skolotājas Inas Jaundālderes mudināti, skolēni izgatavoja sirsniņas, uzrakstīja sveicienus angliski un izveidoja krāšņu stūrīti. Skolotāja Dace Saliņa sociālo zinību stundā pārrunāja, kas ir Svētā Valentīna diena.
Savukārt, pirms Valentīndienas sirsniņām skolā bija radošo darbu nedēļas izstāde, kur varēja apskatīt māsu, mammu, vecmammu rokdarbus – adījumus, izšuvumus, kā arī skolēnu veidotos dekupāžas darbus, batikotos krekliņus u. c.
Uzrunātās 6. klases meitenes pastāstīja, ka viņām patīk tā atmosfēra, kāda ir skolā, jo rada priecīgu noskaņojumu. Kad vaicāju, kā atzīmē 14. februāri, Madara sacīja: – Valentīna dienā sagatavoju sveicienu draugiem, ģimenei, uzzīmējot apsveikumus. Pašai svarīgi ir saņemt kādu negaidītu apsveikumu.
– Valentīna dienā mammai gultā pasniegšu brokastu kafiju, apsveikšu draugus, – atklāja Sindija.
Bērzaunes pamatskolas skolēniem šodien būs arī Valentīna dienas ballīte.