Pagājušajā nedēļā Varakļānu pilsēta tika aprīkota ar divām jaunām videonovērošanas kamerām, laikraksts „Stars" uzzināja Varakļānu novada pašvaldībā.
Viena no videonovērošanas kamerām ir vērsta uz jaunuzbūvēto skvēra laukumu, savukārt otra – uz pašvaldības tehnikas novietnes laukumu.
– Esam uzsākuši pamazām aprīkot Varakļānu novada iestādes ar šādām kamerām, piemēram, Murmastienes skolā ir uzstādītas jau trīs videonovērošanas kameras. Ar laiku plānojam arī pārējās novada skolas un citas iestādes aprīkot ar kamerām. Tas ir gluži no profilaktiskā viedokļa, lai atsevišķiem iedzīvotājiem būtu mazāka vēlme veikt kaitnieciskas darbības. Pēc tam, kad tika rekonstruēts skvēra laukums, viens incidents jau tika piedzīvots. Domājams, uzstādītā novērošanas kamera no turpmākiem izgājieniem atturēs. Kamerās iefilmētais materiāls noteiktu laiku tiks saglabāts, un, ja šajā periodā tiks konstatētas kādas nekārtības, atbildīgie darbinieki to pārskatīs, – atklāja Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs.