20., 21. janvārī uz mūzikas skolu pūšaminstrumentu spēles audzēkņu valsts reģionālo konkursu Cēsīs no J. Norviļa Madonas mūzikas skolas aizbrauca 17 pūtēju.
Vairāk nekā puse no viņiem atgriezās ar uzvaru un tiesībām februāra beigās pārstāvēt Vidzemes reģiona mūzikas skolas valsts konkursa finālā Rīgā. Patiešām, tā mūsējiem bija liela veiksme. Zonā starp 26 mūzikas skolām mēs varējām padižoties ne tikai ar kvantitāti, bet arī ar kvalitāti, atstājot aiz sevis Valmieru, Ogri, Siguldu, Cēsis.
1. vieta – flautistēm Elīnai Čeprovai, Katei Sabīnei Lasmanei (ped. A. Grandāns), mežradzniekam Gustam Jekociņam (ped. A. Kloppe). 2. vieta – saksofonistam Laurim Vugulim (ped. A. Cepītis), trompetistei Jetei Rebekai Strazdiņai (ped. E. Kliesmets), trombonistam Ralfam Liģerim (ped. A. Kloppe). 3. vieta – saksofonistam Arvim Kļaviņam (ped. U. Deigelis), eifonistam Kristapam Līcītim (ped. A. Kloppe), tubistam Viesturam Šēnbergam (ped. A. Kloppe). Diploms – mežradzniekam Egilam Akaševam (ped. A. Kloppe), eifonistam Evertam Smudzim (ped. A. Kloppe).
Klarnetiste Alīna Briede (ped. A. Cepītis), flautistes Paula Silava, Marta Rudzīte (ped. A. Grandāns) un klarnetisti Kārlis Ernests Janovskis, Dāvids Ozoliņš, Jānis Kārlis Rijnieks (ped. J. Rijnieks) šoreiz palika bez vietām, bet arī šo audzēkņu priekšnesums bija atzinības vērts. Lielu pateicību pelnījušas abas mūsu koncertmeistares – Jolanta Grase un Ija Voiniča, atbildīgajā brīdī esot kopā ar konkursantiem.
Teju no cita jauno pūtēju konkursa Rīgā, ko ik gadu rīko biedrība „Latvijas jauniešu pūtēju orķestris", divi mūsu skolas audzēkņi atgriezušies kā diplomandi – 3. mežraga klases audzēknis Egils Akaševs (ped. A. Kloppe) un 6. trompetes klases audzēkne Jete Rebeka Strazdiņa (ped. E. Kliesmets). Īpaši jāatzīmē pedagoga Artura Kloppes audzēknis Ralfs Liģeris, kas vēl tikai pāris mēnešu apgūst trombona spēli, bet jau iepriecinājis savu skolotāju un mājiniekus, pārvezdams 3. vietas diplomu. Šīs veiksmes pamatā noteikti ir arī teicamā solista saspēle ar koncertmeistari Iju Voiniču. Panākumu prestižajā konkursā skolas kolektīvs uzskata par ļoti nozīmīgu. Konkursa rīkotāji labākajiem izpildītājiem piedāvā dalību apvienotajā Latvijas jauniešu pūtēju orķestrī. JVLMA profesors Jānis Puriņš ir uzrunājis visus trīs mūsu skolas konkursa dalībniekus. Pēc skolēnu Dziesmu svētkiem nedēļu garā orķestra nometnē tiks apgūts orķestra koncertrepertuārs, lai dotos koncerttūrē pa Itāliju.
Pēdējos gados mūzikas skolā pūtēju pulks ir pamatīgi sakuplojis, tas palielinājies gandrīz 1,5 reizes. Pūšaminstrumentu nodaļā instrumenta spēli 8 pedagogu vadībā apgūst 102 audzēkņi flautas, klarnetes, saksofona, trompetes, mežraga, eifonija, trombona un tubas spēlē.
Mūsu skolas pūtējiem ir iespēja sevi pilnveidot, piedaloties skolas pūtēju orķestrī; jāpiebilst, ka tajā konkursa kārtībā tiek uzņemta tikai ceturtā daļa labāko pūtēju nodaļas audzēkņu. Orķestra dalībnieki daudzējādā ziņā ir ieguvēji: tiek pilnveidota nošu lasīšanas prasme, trenēta ansambļa izjūta un nostiprinātas tās iemaņas, kas iegūtas individuālā darbā specialitātes nodarbībās. Skolas pūtēju orķestris diriģenta Artura Kloppes vadībā intensīvi gatavojas vasarā gaidāmajiem XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Dziesmu svētku repertuāra sagatavošanas darbos iesaistīti visi pūtēju nodaļas pedagogi. Rit nopietns darbs pie orķestra partiju apguves, tāpēc, sagatavojot valsts un citu konkursu repertuāru, orķestra dalībnieki uzņemas papildu slodzi.
Tik apjomīgai nodaļai vajadzīgs labs „gans". Te nu visnotaļ atzinīgi vārdi jāsaka par pūtēju nodaļas ilggadējo vadītāju Artūru Grandānu, kas ļoti atbildīgi veic savus pienākumus un teicami pārredz savu „ganību lauku", organizē regulārus nodaļas prezentācijas koncertus un citus pasākumus.
Gaidīsim vasaru, lai uzgavilētu mūsu pūtējiem Rīgā Dziesmu svētkos.