ĒRGĻU vidusskolā 9. janvārī uz pieredzes apmaiņas semināru pulcējās viesi no Liepājas, Blīdenes, Smiltenes, Cēsīm un Rīgas.
Jau vairākus gadus viņus visus vieno līdzdalība organizācijā „Radošuma pils". Tālākos šīs tikšanās pārstāvjus papildināja apkārtējo skolu ļaudis no Jaunpiebalgas, Lubānas vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Lazdonas, Taurupes, Mazozoliem, Sausnējas pamatskolas un Ērgļu Profesionālās vidusskolas.
„Radošuma pils" dibinātājs, uzņēmējs Jānis Ošlejs stāstīja par biedrības veidošanos un mērķiem. Par jēgpilnas un ilgtspējīgas izaugsmes veicināšanu jeb koučingu skolā stāstīja Ieva Kimonte, ar domāšanas kā prasmes rezultatīvai darbībai, iniciatīvai un radošumam pielietošanu izglītībā iepazīstināja Liepājas skolu pārstāvji.
Ar skolas vīziju praktiskā darbībā iepazīstināja Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa, par idejām un mērķtiecību skolēnu projektos stāstīja direktores vietniece izglītības jomā Maiga Picka, par radošuma stundām un to rezultātiem ilgtermiņā runāja ekonomikas skolotāja Inese Zlaugotne. Skolēnu domes pārstāvji tikšanās dalībniekus ieinteresēja ar motivācijas spēles „Izkrāso IKdienu" norisi.
Ciemos atbraukušie skolēni no dažādām skolām varēja iepazīties ar Ērgļu vidusskolas telpām, mācību un atpūtas procesu, kā arī izmēģināt radošās domāšanas metožu efektivitāti, spriežot par ļoti aktuālām lietām, piemēram, par karjeras izvēli. Ērgļu vidusskolas skolnieces prezentēja un praktiski mācīja lietot De Bono Sešu cepuru metodi, ko savulaik bija apguvušas, mācoties fakultatīvajās nodarbībās „Radošā domāšana".