17. janvārī Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolēnu ģimenes pulcējās sporta bāzē „Smeceres sils", lai kopīgi atzīmētu starptautisko Sniega dienu.
„Esam skola, kura cenšas saglabāt senas, sportiskas tradīcijas un popularizēt ziemas sporta veidus. 16. janvārī skolas komanda atgriezās no Siguldas, kur norisinājās FISCHER Latvijas skolu distanču slēpošanas čempionāta 1. posms. Guvām vērā ņemamus, atzinību nesošus rezultātus. Šodien – lai izdodas izbaudīt ziemas priekus kopā ar savu ģimeni!" uzrunājot klātesošos, skolas direktors Romāns Ližbovskis atklāja Madonas pilsētas 1. vidusskolas ģimeņu sporta svētkus.
Pēc īsas iesildīšanās 73 ģimenes iesaistījās dažādās ziemas aktivitātēs: veidoja Sniega dienas kopgleznu, piedalījās jautrības stafetē uz slēpēm un ragavām, centās trāpīt mērķī biatlona aktivitātēs. Lielu atsaucību guva bobsleja un skeletona nobraucieni, distanču slēpošana. Atpūtas mirkļos, mūzikai skanot fonā, bija iespēja nobaudīt karstu tēju.
Pēc aktivitātēm dalībnieki saņēma Pasaules sniega dienas sponsoru balvas: nozīmītes un diplomus ar Sniega dienas simboliku, kā arī karodziņus ar Latvijas Slēpošanas savienības infoski.lv reklāmu.
Katrs varēja izbaudīt ziemas priekus kopā ar savu ģimeni un pārliecināties par to, cik tomēr ir forši braukt ar ragavām, slēpot, skriet, mest mērķī un zīmēt, t. i., atpūsties svaigā gaisā, baudot ziemas priekus.
Sniega diena tika organizēta ar sporta skolotāju un brīvprātīgo skolēnu atbalstu.
Madonas pilsētas 1. vidusskolas sporta skolotājs Egils Ziņģītis pastāstīja, ka iepriekšējās nedēļas nogalē viņš ir bijis uzaicināts piedalīties Sniega dienā, ko organizējusi Rīgas pilsētas dome, un savukārt viņš uzaicinājis radiniekus no Rīgas uz Madonas Sniega dienu, un rīdzinieki teikuši, ka Madonas Sniega diena ir izdevusies labāk.
Ceram, ka arī turpmāk būs iespēja tikties „Smeceres sila" baltajos, laipnajos un iedvesmojošajos sniegos un jautri, ģimeniski un sportiski pavadīt brīvo laiku.