Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Hokejisti priecājas par īstu ziemu

LAURA KOVTUNA

Autors • 22.01.2015.

Hokejisti priecājas par īstu ziemu
Burtu lielums

Līdz šim ziema uzvedusies te sava vārda cienīgi, te sadomājusies, ka ir pavasaris. Sniegiem mijoties ar atkusni, nereti ir traucēta arī ziemas atpūta un sportošana. Taču aktīvākie nebēdā, bet gan steidz izmantot ziemīgos brīžus, lai ļautos saviem vaļaspriekiem.

Madonas pusi pamatoti dēvējam par ziemas galvaspilsētu, tāpēc likumsakarīgi, ka šeit ir kupls skaits ziemas sporta veidu cienītāju. Noteikti liela nozīme ir arī tam, ka jaunajai paaudzei ir izaugsmes un trenēšanās iespējas, jo entuziasma un vēlmes sportot tai netrūkst.
Tā arī bērnu un jauniešu apvienības „Rīts" jauniešu centram blakus esošie dīķīši ik ziemu ar pašu jauniešu palīdzību pārtop par hokeja laukumiem. Nupat nedēļas nogalē te arī tiks rīkoti ikgadējie „Bērzaunes ripas" mači. Šeit sastopam pāris aktīvākos jaunos hokeja spēlētājus Raivo Aizstrautu un Dāvi Kokoreviču; 8. klases skolnieki ir arī pirmie palīgi sniega tīrīšanā un ledus sagatavošanā. – Kad bija lielie sniegi, bija grūtāk, jo pašiem tas viss jāattīra, reizēm gan palīdz pagasts un apmaksā sniega tīrītāju. Pārējā laikā pie lāpstām ķeramies paši, palīgos nāk arī Armands Ozdoba, Endijs Vestfāls un Arvis Kalniņš: – ar viņiem spēlējam vienā hokeja komandā. Tāpat palīdz puiši no citas komandas – Gvido Vlasovs un Pēteris Rutkovskis. Reizēm darbos iesaistās arī mazākie jauniešu centra apmeklētāji, bet viņiem iet grūtāk, jo darbs nav no vieglajiem. Kad sniegs notīrīts, jālej karsts ūdens, lai, sakūstot ar esošo ledu un atkal sasalstot, veidotos gluda ledus kārta, – savus pienākumus hokeja laukumu sagatavošanā uzskaita Raivo Aizstrauts un Dāvis Kokorevičs.
Diemžēl, dabiskā ūdenstilpe ir vairāk pakļauta dabas likumiem, līdz ar to spēlētāji ziemā ar bažām skatās, lai termometra stabiņš nekāptu augstāk: – Šajā ziemā gan ar to ir ļoti grūti, jo vienu brīdi ir plusi, otru – mīnusi. Ūdens kūst un spiežas virs ledus, kas to ledu lauž. Tad nevar īsti paslidot, un tas arī ir bīstamāk.
Tāpēc jaunie hokejisti izlēmuši, ka labāks risinājums būtu hokeja laukuma izveide uz zemes. Pagājušajā gadā pieteikušies projektā, tomēr tajā savu mērķi izdevies realizēt kaimiņiem – ļaudoniešiem. Puiši atklāj: – Bērzaunē ir aktīvi hokeja spēlētāji, tomēr pagājušajā gadā projektā hokeja laukums tika izbūvēts Ļaudonā. Mēs uz savu vēl ceram. Labi vismaz ir tas, ka mums ir dīķītis tepat pie jauniešu centra. Savu mērķi izveidot vismaz vienu hokeja laukumu ar bortiem uz zemes vēl neesam atmetuši, jo tas būtu ērtāks uzturēšanā, kā arī uz tā ilgāk turētos ledus.
Kamēr uz viena dīķa jaunieši spēlē hokeju, uz otra mazākie var slidot, jo jauniešu centrā ir pieejamas slidas. Pirms pāris gadiem puiši sarunājuši, ka blakus esošajā šķūnītī tiek iekārtota ģērbtuves telpa. Tur tad arī glabājas slidas un hokejistu ekipējums. – Hokeja telpā kuras krāsns, varam aukstākā laikā sasildīties. Pēc spēles tur atstājam tērpus izžūšanai, slidas un arī citu aprīkojumu – nekas nav jānēsā turpu šurpu, – teic Raivo Aizstrauts.
Viņa pārstāvētā komanda regulāri un apzinīgi tiekas uz ledus un pašmācības ceļā trenējas. Komanda aktīvi piedalās dažādos mačos, un līdz šim ir bijuši arī gana labi rezultāti.
– Tāda trenera mums nav, visu darām paši – vienkārši slidojam un spēlējam hokeju. Bet mūsu pluss ir tāds, ka paralēli ik nedēļu spēlējam florbolu un daudz ko no tehnikas varam aizgūt šajā sporta veidā. Tāpat jauniešu centrā aizņemamies konusus, lai patrenētos, piemēram, ripas vadīšanā cauri šķēršļiem, – pastāsta Raivo.
Kā jau vairums sporta veidu, hokejs nav īpaši lēts prieks, jo nepieciešams aprīkojums, tērpi, aizsargi, tāpat dalībniekiem pašiem jāapmaksā ceļš uz sacensībām un dalības maksa. Taču jauniešus tas aizrauj, kā arī viņi spēlē florbolu, futbolu, interesē citi sporta veidi.
Jautāts, kā iesaistījies hokeja spēlēšanā, Raivo Aizstrauts atceras: – Kad bijām mazākajās klasēs, jau tad patika skatīties hokeja spēles pa televizoru. Vecākie puiši ziemā te spēlēja hokeju, tāpēc ieinteresēja arī pašiem pamēģināt. Nu jau pagājuši kādi 5-6 gadi, kopš spēlēju hokeju. Man patīk visi sporta veidi, savulaik trenējos arī biatlonā, tagad tas mazliet palicis novārtā. Bet tieši hokejā gribētos kaut ko sasniegt, un apzinos, ka tad daudz jāstrādā. Ar trenēšanos tādā ziņā grūtāk, ka Bērzaunē visu nosaka laikapstākļi, bet centīsimies panākt, lai arī mums būtu āra hokeja laukums uz zemes.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px