16. janvārī – Doku Ata dzimšanas dienā – Dzelzavas pamatskolas zālē skolēni pulcējās uz rakstnieka atceres dienas pasākumu. Latviešu rakstniecības vēsturē Doku Atis ir iegājis ar savu pirmo uzrakstīto bērnības atmiņu tēlojumu „Mans dzīves rīts" (1894. gads).
1988. gadā iznāk Doku Ata pirmais un vienīgais dzejoļu krājums „Ziedoņa pušķīši".
Strādājot Dzelzavas pagastskolā par skolotāju, top viņa atpazīstamākie stāsti „Paugurieši" un „Brāļi". Rakstnieks padziļina savas valodas zināšanas, vācot folkloras materiālus, pieraksta tautas melodijas. Un tas notiek tādos apstākļos (citējot Doku Ati): „… ej tikpat kā aizjūgts zirgs no vienas tumsas līdz gandrīz otrai un nākošā dienā – darbi, darbi, darbi!"
5. klases skolēni pastāstīja par rakstnieka dzīvi, literāro darbību un iedzīvinātām tradīcijām mūsdienās, kas saistītas ar dižā novadnieka vārdu. Jau 20 gadu Dzelzavas pagasta pārvalde labākajiem piešķir rakstnieka Doku Ata balvu. Ar pagasta un kultūras nama atbalstu rakstnieka dzimto māju „Mucenieku" pagalmā notiek „Vasaras vidus svētki". Ar pagasta pārvaldes atbalstu par muzeju rūpējas un to pārzina ikdienā muzeja pirmās vadītājas skolotājas Emmas Eglītes audžumeita Valda Ivanova. Paldies Valdas tantei, kas sirsnībā, labestībā un dāsnumā atver durvis ikvienam muzeja apmeklētājam. Jāpiemin, ka Eglīšmātes tēvs bija „Manā dzīves rītā" vairākkārt minētais kaimiņu Jānis.
Interesanta bija piektklasnieku veidotā viktorīna „Ko mēs zinām par Doku Ati?". Klātesošajiem skolēniem bija dota iespēja parādīt savas zināšanas. Katrs pareizās atbildes zinātājs saņēma pārsteiguma balvu.
Pasākumā pirmo reizi tika izmantots projektors un ekrāns, ko uz Ziemassvētkiem dāvināja dāņu uzņēmums SIA „Agro Dzelzava" prokūrista Raimonda Darguža personā.
Rakstnieka spalvai pieder arī humoristiski dzejoļi. Pasākuma noslēgumā dzejoli „Vistas maisā" (1900. g.) nolasīja skolas direktore Indra Zukure. Viņa pateicās arī 5. klases skolēniem, audzinātājam Dzintaram Tonnim un literārā vārda meistaram, atbalstītājai un Doku Ata daiļrades pārzinātājai Valentīnai Pamšei par interesanto un pārdomāto pasākumu.
Pateicībā par jauko atceres
brīdi – skolas padomes pārstāve INETA SILAVA