Šonedēļ visā pasaulē rit lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību.
Minētā tradīcija pasaulē aizsākās 1908. gadā, kad šos datumus pirmo reizi izvēlējās anglikāņu mācītājs Pols Vatsons. Norises laiks no 18. līdz 25. janvārim ir izraudzīts simboliski – lūgšanu nedēļa aizsākas pirmā Romas bīskapa apustuļa Pētera svētkos un noslēdzas apustuļa Pāvila atgriešanās svētkos, kad viņš no kristiešu vajātāja kļuva par dedzīgu Kristus piekritēju. Latvijā lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību plaši tiek atzīmēta kopš 2006. gada.
Šogad lūgšanu nedēļas tēma izriet no Jāņa evaņģēlija: „Jēzus viņai teica: „Dod man dzert."" (Jn 4:7) Ik gadu šai nedēļai tēmu, lasījumus un aizlūgumus izvēlas kādas valsts kristieši. Šogad visā pasaulē kristieši pārdomās brazīliešu izvēlēto Svēto Rakstu fragmentu un sagatavotās meditācijas, savukārt nākamgad par to būs atbildīgi Latvijas kristieši.
Lūgšanu nedēļas ietvaros vairākas aktivitātes plānotas arī Madonā. 19. janvārī lūgšanu kapelā ritēja kopīga slavēšana. 20. janvārī pulksten 18.30 notiks ekumeniskais dievkalpojums Madonas katoļu baznīcā. 21. janvārī pulksten 18.30 PII „Kastanītis" plānota luterāņu draudzes organizētā Alfa kursa nodarbība un dalīšanās par tēmu „Kristiešu vienotība". 22. janvārī pulksten 18 iecerētas sarunas par ticību, dzīvi un kristiešu vienotību Lazdonas luterāņu baznīcā. 23. janvārī pulksten 18 – lūgšanu vakars un sadraudzība baptistu draudzes lūgšanu namā. 24. janvārī pulksten 11 notiks ekumeniskais dievkalpojums septītās dienas adventistu lūgšanu namā, savukārt vakarā pulksten 18 visi aicināti uz Ziemassvētku izrādi „Betlēmes stāsts" Madonas kultūras namā (izrādē piedalīsies jaunieši no Cesvaines un Gulbenes draudzēm, pēc izrādes – sadraudzība un agape). 25. janvārī lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību noslēgsies katras kristīgās konfesijas draudzē.