Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Tiekoties ar deputātiem, mielojas ar saldējumu

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 12.01.2015.

Burtu lielums

Projekta „TU.ESI.LV." ietvaros pagājušajā ceturtdienā, 8. janvārī, norisinājās pasākums „Saldējums ar politiķiem", kura laikā Cesvaines vidusskolas 5. klases skolēni tikās ar Cesvaines novada domes deputātiem Matīsu Vasku un Didzi Bauni.

Domes deputāts un Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis „Staram" pastāstīja, ka pasākums bijis interesants kā skolēniem, kas bija sagatavojuši gan grūtāk, gan vieglāk atbildamus jautājumus, tā arī deputātiem, kam uz tiem bija jāatbild.
– Bērnu jautājumi bija visai konkrēti, piemēram: kad tiks uzbūvēta sporta halle; vai pie vidusskolas tiks sakārtots sporta laukums? Atbildējām, kā nu varējām. Uz vienu daļu jautājumu varēja sniegt izsmeļošas atbildes, uz citiem, kā, piemēram, kad būvēs ceļus, rast atbildi jau bija grūtāk. Varējām vienīgi informēt, kā tiek saņemts un tērēts finansējums ceļu uzturēšanai un būvei. Pasākuma noslēgumā galvenais, protams, bija saldējums, ar ko tika cienāti visi dalībnieki, – pastāstīja Didzis Baunis.
Viņš norādīja, ka nestandarta jautājumus, kas domes deputātus pārsteigtu nesagatavotus, piektklasnieki neuzdeva. Tika arī vaicāts, kas ir tālākā valsts, kuru deputāti apmeklējuši, vai arī kurš bijis mīļākais priekšmets skolā. Šajā ziņā deputātu un skolēnu viedokļi bieži vien saskanējuši.
– Bērni vaicāja, kas mums domes darbā patīk un kas, savukārt, nepatīk. Arī mums bija iespēja uzdot jautājumus skolēniem. Kopumā tikšanās bija saistoša un bērnos varēja vērot patiesu interesi gan par mūsu darbu, gan arī viņiem bija svarīgi saņemt atbildi uz uzdotajiem jautājumiem. Tiesa, visu tikšanās laiku uzmanību 5. klases skolēniem ir diezgan grūti noturēt, tādēļ uz beigām daudziem domas jau vairāk sāka kavēties pie saldējuma, – sacīja Cesvaines novada pašvaldības domes deputāts.
Tālāk bērnu ceļš jau vedīs uz pašu domes ēku, kur skolēni tiksies ar pašvaldības administrācijas darbiniekiem un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px