JUMURDAS saieta ēkā šopiektdien, 16. janvārī, pulksten 10 Madonas novada
fonds sadarbībā ar Ērgļu novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem aicina uz
semināru.
– Semināra ievadā stāstīšu par Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu,
LEADER pasākuma atbalsta iespējām un nosacījumiem nākamajā plānošanas periodā 2014.-2020. gadā uzņēmējiem, biedrībām un pašvaldībām, – stāsta LEADER vietējās attīstības stratēģijas projektu administratīvā vadītāja Jogita Baune. – Pēc tam runāšu par iedzīvotāju sadarbību savas dzīvesvides attīstīšanā. Ierosmei minēšu piemērus, kā attīstās citas administratīvās teritorijas, un pēc tam strādāsim darba grupās, apkopojot savu redzējumu un vajadzības teritorijas attīstībai gan no iedzīvotāju, gan uzņēmēju, gan pašvaldības viedokļa, meklējot tēmas un virzienus projektu konkursiem.
Šis ir otrais seminārs, kas uzsāk jaunas vietējās attīstības stratēģijas izstrādi. Pirmais seminārs bija decembrī Lubānā. Tajā ļoti daudz runājām par sadarbību gan starp novadiem, gan uzņēmējiem, kas ir īpaši svarīgi mazajos novados. Semināra dalībnieki pauda arī atziņu par to, kā viņi redz plašāku sadarbību, teiksim, kādreizējā rajona ietvaros. Tāpat spriedām, kā attīstīt amatniecību, mājražošanu, veicināt vietējo produktu pieejamību iedzīvotājiem.
Šī semināra plānotais laiks ir trīs stundas.