Raženi iesācies jaunais, 2015., gads Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā. Vakar līdz pusdienlaikam pasaulē bija nākuši jau pieci bērniņi – viens puisītis un četras meitenītes.
Lai gan neviens visaptverošu aptauju par pirmajiem šajā – 2015. – gadā dzimušajiem bērniņiem nav veicis, droši var apgalvot, ka viens no viņiem (ja ne pats pirmais) bija puisītis, kas pasaulē nāca 1. janvārī tūlīt pēc pusnakts – 0.19 – Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā. Nu jau mazulis un viņa māmiņa ir mājās savējo lokā un iepazīst jauno pasauli sev apkārt. Savukārt vakar nodaļā satiktā vecmāte Lilita Ķaune, kam šoreiz dežūra iekrita tieši gadumijā, atzīst, ka gads viennozīmīgi sācies ļoti darbīgi. – Šī laikam beidzamajos gados ir otrā reize manā vairāk nekā divdesmit piecu gadu garajā praksē, kad mazulis izvēlas nākt pasaulē tieši gadumijā, un man jau šķiet, ka tā ir zīme, ka viss gads būs pozitīvisma pilns un darbīgs.
Arī uz nākamo bērniņu ilgi nebija jāgaida – 1. janvārī pulksten 10.27 pasaulē nāca meitenīte. Interesanti, ka abi pirmie bērniņi ir no Ērgļu novada.
Arī trešais jaundzimušais Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā ir meitenīte. Pļaviniešu Līgas Lipenītes un Silvara Dumpja atvase Karlīna pasaulē ieradās 3. janvārī pulksten 21.33. – Meitiņa man prātīga – ļāva mājās sagaidīt gadumiju, bet 2. janvārī gan posāmies uz slimnīcu, lai gan dakteru noteiktais termiņš bija tikai 10.-20. janvāris, – „Staram" atklāj jaunā māmiņa. – Bijām jau laikus izdomājuši, ka meitiņa nāks pasaulē Madonas slimnīcā – bija dzirdēts daudz labu atsauksmju, un neesam izvēlē kļūdījušies. Ļoti jauks personāls, tajā skaitā arī mūsu vecmāte Arita. Prieks, ka arī Silvars visu laiku var būt blakus. Viņam gan darbs ir Dānijā, bet jau novembrī atbrauca mājās, lai mūs šajā svarīgajā brīdī atbalstītu. Man šis ir beidzamais studiju gads Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijā. Studēju par pārtikas inženieri, vēl tikai bakalaura darbs jāuzraksta, un tad jau ļoti svarīgi, ka būs, kas paauklē meitiņu, lai gan arī vecvecākiem (mans tētis ir no Madonas) mazbērnu auklēšanā jau ir pieredze – abi ar Silvaru nākam no kuplām ģimenēm, – ar smaidu uzlūkojot mazo meitiņu, teic Līga.
To, ka jaunās māmiņas iecienījušas Madonas slimnīcu, liecina arī statistika. – Pagājušajā gadā Madonas slimnīcā bijušas 394 dzemdības, kurās piedzimuši 398 bērniņi (četri dvīnīšu pāri), no kurām 131 māmiņa bijusi no citiem novadiem un pilsētām. Tajā skaitā, piemēram, 67 no Gulbenes novada, 15 no Aizkraukles, Pļaviņām, Kokneses, Skrīveriem, 15 no Jēkabpils un Krustpils (tostarp Viesītes un Neretas), 11 no Vecpiebalgas un Jaunpiebalgas, ir māmiņas no Rīgas, Viļāniem, Alūksnes, Mazozoliem, Valmieras, pat Jelgavas un Kuldīgas, – stāsta nodaļas vecākā vecmāte Ingrīda Rieba. – Mazlietiņ žēl, ka tikai nedaudz pietrūka, lai būtu 400 jaundzimušo, bet bija mēneši, kā novembrī, kad mūsu personālam vajadzēja saņemt pat 39 bērniņus, augustā un oktobrī – 38, jūlijā – 37.
– Katrā ziņā paldies visām klientēm, kuras izvēlējās dzemdēt Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā, jo tā ir ļoti augsta atzinība mūsu darbam. Paldies par labajiem vārdiem, un lai jums visiem veiksmīgs jaunais gads! Paldies arī kolēģēm par viņu ieguldīto darbu, sirsnību un iejūtību. Lai laba veselība, dzīvesprieks, visu cerību piepildījums gan pašām, gan viņu ģimenēm, – novēl Ingrīda Rieba.
AGRA VECKALNIŅA foto