Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Mārcienas pamatskolas aktivitātes ekoskolas kustībā

SANDRA ZAVALE, Mārcienas pamatskolas skolotāja

Autors • 05.01.2015.

Mārcienas pamatskolas aktivitātes ekoskolas kustībā
Burtu lielums

Mārcienas pamatskola nu jau otro gadu ir pieteikusies ekoskolas kustībai. Pērn par darbošanos saņēmām goda diplomu, par ko liels gandarījums. Par čaklu bateriju un makulatūras vākšanu ieguvām bezmaksas biļetes uz Līgatnes dabas takām, šo iespēju izmantojām un mācību gada sākumā devāmies jau pirmajā mācību ekskursijā.

Šajā mācību gadā esam sākuši darboties vēl aktīvāk, jo vēlamies sasniegt lielāku mērķi. Katru gadu skolai jāizvēlas tēma, kas jāiekļauj gan mācību, gan ārpusklases darbībā. Šā mācību gada tēma – mežs. Līdz ar to meža tēma tika integrēta mācību stundās, nodarbības tika veidotas, iekļaujot ilgtspējīgas attīstības principus, dabas resursu taupīgu izmantošanu, kā arī apkārtējās vides sakopšanu.
Šobrīd visi notikušie ārpusklases pasākumi veidoti atbilstoši meža tēmai – dzejas diena „Poga, oga, ga, a", skolas stāstnieku konkurss, sakopšanas talkas, piedalīšanās konkursā „Mūsu mazais pārgājiens", kura tēma arī saistīta ar mežu, koku, tā izmantošanu. Pirmo reizi pie mums ciemojās Cūkmens, jo izrādās, ka jau desmit gadu Cūkmenam jābraukā pa skolām un jāstāsta visiem, ka mēslot mežā nedrīkst. Par šo pasākumu liels paldies skolotājai Ivetai Kairei. Piedalījāmies ekoskolu izsludinātajā Rīcības nedēļā, kas notika novembra sākumā. Šajā nedēļā pie mums ciemojās Alda Stepanova no Dabas aizsardzības pārvaldes, stāstot un rādot prezentāciju par meža tēmu. Tāpat kā pērn, arī šogad rīkojam akciju – vācām baterijas un izlietotās elektropreces, makulatūru. Atsaucība bija liela jau pirmajā mācību pusgadā. Paldies vecākiem par atbalstu! Jāpiebilst, ka baterijas un elektropreces, makulatūru arī turpmāk pieņemsim, jo konkurss noslēgsies pavasarī.
Gandarījums par 4. klasi, kas jau trešo gadu kopā ar skolotāju Ivetu Kairi piedalās „Mamma Daba" meistarklasē. Savukārt, 1. klases mazpulcēni visa gada garumā nodarbībās veido „Meža grāmatu", kas atspoguļo meža iemītnieku dzīvi, darbošanos, dabas daudzveidību.
Ir noslēdzies Ziemassvētku rotājumu konkurss – paldies gan pirmsskolēniem, gan skolēniem, kuri sagatavoja rotājumus mūsu kopīgajai svētku eglītei. Paldies visiem darbiniekiem par atsaucību pasākumos, konkursos un lai mums izdodas arī turpmāk!

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px