Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Lūšos” top dzīvnieku patversme

BAIBA MIGLONE

Autors • 29.12.2014.

“Lūšos” top dzīvnieku patversme
Burtu lielums

Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrība var ar gandarījumu atskatīties uz aizejošo gadu, jo paveikts tiešām ir daudz. Kaut gan vajadzēja mainīt dzīvnieku patversmes vietu, pārceļot to no „Lazdonīša" uz „Lūšiem", darbs ar dzīvniekiem turpinājās arī paralēli būvdarbiem, un kopumā savas pastāvēšanas laikā patversme ir uzņēmusi un atradusi jaunus saimniekus 26 suņiem, tikai vienā gadījumā palīdzība nāca par vēlu.

Patlaban „Lūšos" atrodas un jaunas mājas gaida trīs suņu puiši – Reno, Riksis un Džimis. Līdz ar viņiem te mīt arī saimnieku suņi – Trolle un Lote. Kaķiem paredzētajās telpās, laiski izlaidušies, mājīgu siltumu un mieru bauda trīs pašreizējie iemītnieki – Princese, no nošpricēšanas paglābtais Leo un rudais „Lūšu" saimnieks Luksis.
Īsi pirms Ziemassvētkiem arī „Stars" tika uzaicināts iepazīties ar topošo dzīvnieku patversmi „Lūšos" un pārliecināties, ka pamazām tur veidojas visām prasībām atbilstoša, ļoti mūsdienīga mītne dzīvniekiem, kuri šeit nokļūst savu saimnieku meklējumos. Par paveikto stāsta patversmes vadītājs Mirko Hēnišs: – Kad pagājušajā vasarā bija jāpārtrauc iesāktie darbi „Lazdonītī" un jāpārceļas uz „Lūšiem", vienu brīdi biju dilemmas priekšā – atmest visam ar roku un nodarboties ar kaut ko citu vai tomēr nepadoties un turpināt. Bet tad sapratu, ka dzīvnieku aizsardzība ir mans uzdevums un man pašam tas ir jāveic. Nebija viegli demontēt visu to, kas bija izveidots divu gadu garumā, pārvest uz citu vietu un tad uzstādīt no jauna. Tomēr palīdzēja apziņa, ka es daru visiem vajadzīgu darbu, un bija arī daudz palīgu, kuri mani atbalstīja. Madonas novada pašvaldība deva piekrišanu līdzfinansēt Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas 2007.-2013. gadam pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā" atbalstīto projektu „Cilvēka labākais draugs – suns un kaķis", un projekta vadība Rīgā atļāva pārcelt jauno patversmes vietu uz „Lūšiem". Projekta kopējā attiecināmo izmaksu summa ir 17 318,58 eiro. Publiskais finansējums – 15 586,72 eiro, Madonas novada pašvaldības līdzfinansējums – 1731,86 eiro. Ar projekta palīdzību bija iespējams renovēt veco lauku māju „Lūšos", piemērojot to atbilstoši Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) noteikumiem attiecībā uz dzīvnieku labturību. Pašreiz varam teikt, ka renovētās telpas atbilst PVD prasībām par apmēram 70%. Projektā paredzētie būvdarbi ir pabeigti, un, kad šis „Stara" numurs nonāks pie lasītājiem, tos, iespējams, jau būs pieņēmusi attiecīgā komisija. Ir iekārtotas divas priekšrakstiem atbilstošas telpas suņu uzturēšanai, divas telpas kaķiem, ar atsevišķām izejām uz perspektīvā paredzētajiem voljēriem, karantīnas un operāciju telpa, pārtikas noliktava un apkures telpa. Ir uzstādīts moderns centrālapkures katls, izveidota apkures sistēma. Būvdarbus veica būvfirma SIA „IM Būve", vadītājs Mareks Ļaudaks, darbinieki Igors Jeršovs, Sandris Gailums, Edgars Losbergs, Aivars Ivanovs, Aleksejs Lisenko, apkures sistēmu ierīkoja Jānis Geks, renovācijas projektu veidoja arhitekte Ināra Ketlere-Krūmiņa, līgumus un rēķinus sastādīja celtniecības firmas grāmatvede Iluta Ļaudaka. Vēl jāpiemin arī mūsu veterinārārste Rudīte Ozoliņa, biroja darbiniece Laila Ozoliņa un patversmes strādnieks Andris Zālītis, kas rūpējas par izmitinātajiem dzīvniekiem ikdienā.
Kaut arī paveikts ir daudz, līdz patversmes oficiālai atklāšanai ir jāpaciešas līdz pavasarim, jo, lai pilnībā izpildītu visus PVD priekšrakstus, vēl ir jāizbūvē voljēri ārpusē. Ļoti gribētos nākotnē paplašināties, tā, lai vieta pie mums būtu ne tikai diviem vai trim suņiem, bet krietni vairāk. Ja sākums ir labs, tad var cerēt arī uz labu turpinājumu. Mēs izsakām pateicību visiem mūsu labdariem un atbalstītājiem – firmām, uzņēmumiem, iestādēm, privātpersonām – visus nosaukt te nemaz nebūtu iespējams.
Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrības patversme „Lūšos" tiek finansēta no personīgajiem līdzekļiem un ziedojumiem, tāpēc esam pateicīgi par ikkatru ziedojumu. Nobeigumā gribu informēt lasītājus, ka 23. janvārī pulksten 17 Madonā (vieta vēl tiks precizēta) ir paredzēta pieaugušo improvizācijas grupas „Spēle" labdarības izrāde, kuras ienākumi tiks ziedoti „Lūšu" patversmes dzīvniekiem. Aicinām to noskatīties arī jūs un novēlam visiem mūsu atbalstītājiem un patversmes darbiniekiem labestībai atvērtas sirdis arī turpmāk, prieku, veselību un panākumus jaunajā gadā!

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px