Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Vēstule ir absolūta dezinformācija”

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 22.12.2014.

Burtu lielums

Līdzšinējā pieredze – gan valsts, gan pašvaldību līmenī – apliecina, ka ikviens jautājums, kas tiek skatīts saistībā ar izglītības jomu, sabiedrībā tiek uztverts saasināti.

Gada sākumā tika vākti paraksti par Sarkaņu pamatskolas saglabāšanu. Šobrīd, kad uzsākta Madonas novada pašvaldības izglītības attīstības programmas 2015.-2021. gadam izstrāde, atkal veidojas auglīga augsne dažādām teorijām, spriedelējumiem un pieņēmumiem par mūsu novada skolu nākotni.
Pirms kāda laika vairāki Madonas iedzīvotāji savā e-pastā saņēma šādu anonīmu vēstuli: „Šodien apmeklēju dēla klases vecāku sapulci, kurā uzzināju, ka Madonas 1. vsk. tiek likvidēta. Tā vienojušies trīs cilvēki – domes priekšsēdētājs, Madonas Valsts ģimnāzijas direktore (novada domes deputāte) un Madonas 2. vsk. direktors (arī novada domes deputāts). Lielākā novada un arī mūsu skola tiks sadalīta starp Valsts ģimnāziju un 2. vsk. Iestāsimies par to, lai tas tā nenotiktu, jo mūsu skola to nav pelnījusi."
Madonas novada pašvaldības mājas lapā norādīts, ka e-pasta saturs neatbilst patiesībai, kā arī jautājums par izglītības reformu tiks izskatīts 30. decembra domes sēdē.
Arī laikrakstā ir vērsušies šī e-pasta saņēmēji, vēloties noskaidrot, vai tajā paustais atbilst patiesībai. Komentēt minēto vēstuli lūdzām Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru.
– Vēstules saturs ir absolūta dezinformācija, cilvēku muļķošana un musināšana. Vēstulē teiktais neatbilst patiesībai. Madonas pilsētas 1. vidusskola netiks slēgta, bet gan tiks pārskatīts viss novada izglītības modelis. Tiek izvērtēti vairāki varianti –
kurš no tiem labāks, kurš sliktāks.
30. decembra domes sēdē būs pirmā reize, kad šī informācija tiks plašāk skatīta. Līdz šim ir bijušas vien divas sarunas, kurās piedalījās arī skolu administrācijas pārstāvji –
direktori un direktoru vietnieki. Vairāk diskusiju nav bijis, un šis ir tikai pats darba sākums. Konkrētā e-pasta vēstuli vērtēju kā nekrietnību un paraugu tam, kā nevajag rīkoties. Ja kāds jautājums interesē vai, pie sarunu galda sēžot, neesi sapratis – vispirms pajautā un noskaidro, pirms dodies publiskajā telpā ar skaļiem apgalvojumiem, kas pamatoti ar kaut kādu faktoloģiju vai viedokli, – anonīmās vēstules autora vai autoru rīcību nosodīja Andrejs Ceļapīters.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px