Šī ir aizejošā – 2014. – gada pēdējā pilnā darba nedēļa. Un, lai gan sniegamāte vēl joprojām skopojas un visai negribīgi dalās ar saviem bagātīgajiem sniega krājumiem, tuvojas gada gaišākie svētki – Ziemassvētki un arī gadumija. Nedēļa aiztraukusies vēja spārniem un ne tikai tāpēc, ka domas nodarbinātas ar gaidāmajiem svētkiem, dāvanu gādāšanu, bet arī ar svarīgiem darbiem, kuri šajā gadā vēl padarāmi.
Nopietns darbs šonedēļ bija arī Saeimai – jāpieņem valsts galvenais finanšu dokuments 2015. gadam. Lai arī jau iepriekš izskanēja pārmetumi par budžeta sasteigto izskatīšanu, tomēr Saeima, 60 deputātiem balsojot „par", 13 – „pret", bet 12 – „atturoties", trešdien jau vēlā vakarā pēc gandrīz vairāk nekā deviņu stundu darba galīgajā lasījumā pieņēma valsts budžetu 2015. gadam.
Lai gan pozīcija un premjere Laimdota Straujuma nākamā gada budžetu jau paguvusi nodēvēt par „sociālu nacionālās drošības budžetu", kurā piešķirti papildu līdzekļi gan veselībai, gan aizsardzībai, paaugstināta minimālā alga, samazināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, paredzēti arī vairāki citi pasākumi, kas cilvēkiem, ģimenēm, īpaši ar bērniem, vairos labklājību, opozīcija to sauc par tērēšanas, ne pelnīšanas budžetu. Inguna Sudraba, piemēram, vērtē to kā budžetu, kas turpinās to stagnāciju, kāda valstī ir bijusi līdz šim. Viņasprāt, ir pietiekami daudz saprātīgu cilvēku, kuri grib domāt valstiskā līmenī, nevis nolaisties līdz tādai primitīvai dažu eiro dalīšanai. Vēl skarbāki vārdi tika veltīti balsojumam par deputātu ierosinājumiem par aptuveni 2 miljoniem eiro. Deputāts Ringolds Balodis šo procesu nosauca par visīstāko ģedovščinu –
ierosinājuma atbalstīšana vai neatbalstīšana esot atkarīga no tā, kurā pusē ierosinātājs atrodas. Tas diemžēl(!) Saeimā nav nekas jauns, bet droši vien ne vienu vien jaunievēlēto deputātu dziļi aizskāra, jo, piemēram, tika atbalstīti pozīcijas deputātu priekšlikumi izbūvēt bērnu laukumus, sakārtot elektroinstalāciju un vēl dažādas sadzīviskas lietas, ko var risināt arī citādā veidā, bet noraidīts tika priekšlikums piešķirt 12 miljonus eiro skolotāju algu palielināšanai utt. Lai nu kā, budžets 2015. gadam ir pieņemts, taču šis process diemžēl runā pats par sevi un atstāj ne to patīkamāko iespaidu, par zemūdenēm nemaz nerunājot.
Tā ka visai skaļš un vētrains šogad šis klusais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, par ko parūpējās arī odiozais Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš, sarīkojot skandālu vienā no Vecrīgas klubiem, bet viņa kolēģim Veiko Spolītim par braukšanu reibumā būs jāizcieš 5 diennakšu arests.
Tomēr vēlu jums visiem, lai vismaz iekšēji mūsos katrā, lai arī kādā amatā vai statusā esam, ienāk Ziemassvētku miers un sakārto mūsu dvēseles.