Atkusnis netraucēja sapost eglīti pie pagastmājas arī barkaviešiem, un viņiem, tāpat kā daudziem citviet, ir iespēja to veikt augošai eglei.
Jau vairākas stundas pirms egles iedegšanas kultūras nama foajē telpās sākās vietējais Ziemassvētku tirdziņš. Savus izstrādājumus – adījumus, tamborējumus, izšuvumus, ēdamus gardumus un arī alu no mučeles – piedāvāja Dzintra Medne, Rita Skariņa, Anna Vasiļjeva, Līga Medne, Inta un Jānis Tropiņi un vēl daudzi citi.
Interesentiem pēc iepirkšanās bija iespēja palikt kultūras nama zālē uz jaunās direktores Aivas Titovas noorganizēto svētku koncertu. Apmeklētājus pilnajā zālē iepriecināja ar pārdomātiem un interesantiem priekšnesumiem. Ar tautiskajām dejām uzstājās skolas un senioru deju kopas „Klabdancis" Jolantas Anusānes vadībā, kā arī bērnudārza kolektīvs "Krisksis", ko vada Sintija Veipa. Izjusti skanēja melodijas divu flautistu priekšnesumos. Bija arī bravūrīgas dziesmas skolas jaunāko klašu audzēkņu ansambļa izpildījumā Sandras Solozemnieces vadībā, dziedāja arī ansamblis "Pauze" un folkloras kopa "Madava", ko vada Teresija Pelša, priecēja teātra studijas piedāvātie priekšnesumi (vada Dace Caune).
Pēc koncerta ar sajūsmu barkavieši kuplā pulkā fiksēja egles iedegšanās momentu, kura tagad vēl jo ilgi priecēs garāmbraucošos ar savu mirdzumu garajās Ziemassvētku un Vecgada brīvdienās.