Zīmīgi, ka sestdien tieši pirms paredzētās Madonas pilsētas centrālās Ziemassvētku egles iedegšanas sāka snigt, un tādā ziemīgi baltā atmosfērā arī tika iedegta lielā egle Saieta laukumā. Egles iedegšanas pasākums interesi bija raisījis daudzos madoniešos – kopā ar vecākiem un vecvecākiem, brāļiem un māsām bija atnākuši desmitiem mazo madoniešu. Tāpat kā pērn, kad „aizgājušā gada pēdās pār zemi ziema baltu sniega segu sedz un, Ziemassvētkus gaidīdami, bērni eglēs spožas uguntiņas dedz", dabiski augošā egle Madonas pilsētas centrālajā laukumā iemirdzējās dienu pirms otrās adventes.
Šoreiz no pasaku un tālās teiksmu zemes pie madoniešiem bija ieradies Ziemassvētku vecītis kopā ar draugu – Zaķi Putinātāju, kam pateicoties, kā solīja Ziemassvētku vecītis, sniega būšot vēl vairāk. Labi jau būtu, ja šis solījums piepildītos, jo, lai cik spoži un krāšņi, bagātīgi ar jauniem elementiem mūs priecētu svētku noformējums, bez sniega tā pa īstam sajust Ziemassvētku noskaņu tomēr ir grūti.
Uz Ziemassvētku vecīša jautājumu, vai bērni viņu Madonā ir gaidījuši, atskanēja desmitiem apstiprinošu balsu. Ziemassvētku vecītis uzteica čaklos madoniešus, kuri tik cītīgi gatavojas vieniem no gada skaistākajiem svētkiem, mācās Ziemassvētku dziesmas, prot teātri spēlēt, un arī pirms Ziemassvētku egles iedegšanas visu dienu bērni varējuši piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, tāpat darbojies Ziemassvētku pasts, bet kinoteātrī „Vidzeme" varēja noskatīties multfilmu seansus, apmeklēt bērnu darbu izstādi „Bumbulis", Saieta laukumā piedalīties Sniegavīru rotaļās un citās aktivitātēs. Pateicoties Imanta Pulksteņa fotogrāfijām, ar izstādē „Bumbulis" eksponētajiem bērnu darbiem uz lielā ekrāna varēja iepazīties arī pasākuma dalībnieki.
Lielās egles iedegšana noritēja brīvā un nepiespiestā gaisotnē. Pasākuma dalībnieki labprāt atsaucās Ziemassvētku vecīša un Zaķa Putinātāja aicinājumam iesaistīties dažādos rituālos un rotaļās, lai būtu balta, sniegiem bagāta ziema un piedzīvotu skaistus Ziemassvētkus.
Iepriecināt bērnus Madonā bija ieradies arī Runcis Renārs un Pelīte Pīka, ar kuriem uzspēlēt teātri bija iespēja arī klātesošajiem. Uz skatuves tika aicināti drosmīgākie bērni jeb, kā vēlāk, novērtējot viņu sniegumu, sacīja Ziemassvētku vecītis – „labākie Madonas jaunie aktieri", kas iejutās tādos pasaku tēlos kā Vilks, Mēnestiņš, Lācis, trīs zaķu un divu lapsu lomās, turklāt to izdarīja tik pārliecinoši, ka viņiem ar skaļiem aplausiem uzgavilēja arī klātesošie.
Pasākuma dalībniekus uzrunāja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, kas pauda gandarījumu, ka uz lielās egles iedegšanu madonieši ir sanākuši tik kuplā
skaitā – gan mazi, gan lieli.
– Arī šogad kopā ar mums ir Ziemassvētku vecītis no Lapzemes, ar kuru kopā iedegsim centrālo Ziemassvētku egli Madonas pilsētā. Jau piektdien rūķīši ziņoja, ka līdz pusnaktij tikuši pabeigti visi sagatavošanās darbi, lai šogad egle visā savā krāšņumā iemirdzētos bez aizķeršanās. Liels paldies visiem rūķīšiem, visiem Madonas iedzīvotājiem, kuri aktīvi iesaistījušies pilsētas un savu īpašumu noformēšanā, lai radītu sev un apkārtējiem svētku noskaņu un Madona taptu vēl skaistāka, – akcentēja Guntis Ķeveris.
AGRA VECKALNIŅA foto