Varakļānu novada pašvaldība veiksmīgi ir īstenojusi Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) atbalstīto projektu „Elektromobiļu iegāde Varakļānu novada pašvaldības vajadzībām".
– Projekta ietvaros ir iegādāti divi jauni, rūpnieciski ražoti M1 kategorijas elektromobiļi „Volkswagen Up!". Elektromobiļus pēc iepirkuma procedūras piegādāja SIA „Moller Auto Latvia". Viena elektromobiļa cena ir 22 847,11 eiro (bez PVN), pašvaldības finansējums ir 30%, – stāsta Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs.
– Jau nedēļas divas izmēģinām jaunos automobiļus, un jāteic, ka vīlušies neesam. Jāņem vērā vien tas, ka elektromobilim tomēr ir savi noteikumi, kas atšķiras no parastās automašīnas, – ir jārēķinās ar nobraukumu, bet tā – vietējos reisos tas kalpo ļoti labi.
Arī pats domes priekšsēdētājs ir izmēģinājis sēsties pie stūres un jūtas apmierināts. – Starp citu, šopiektdien stundu pirms lielās egles iedegšanas Varakļānos būs arī abu elektromobiļu prezentācija. Ikdienā viena mašīna ir nodota Varakļānu un Murmastienes pārvaldes vadītāja rīcībā, otra – Varakļānu novada pašvaldības administrācijai, sociālajam dienestam, principā tiek braukts visos negarajos reisos. Šobrīd, ziemas apstākļos, varot nobraukt 110 kilometru, bet tad salstot. Tā normāli – līdz 90 kilometru. Uzlādēšana notiek pa nakti pie visparastākā kontakta. Lai pilnībā elektromobili uzlādētu, nepieciešamas 7-8 stundas.
Foto no pašvaldības arhīva