Rīgas „Dinamo" savā septītajā sezonā KHL pēc 35 spēlēm no 60 atrodas tikai 10. vietā. Viedokli, vai dinamiešiem izdosies iekļūt izslēgšanas spēļu sērijā, lūdzu izteikt Madonas novada pašvaldības sporta darba organizatoru Māri Gailumu un Madonas novada domes deputātu Rihardu Saulīti.
Ir jācīnās
– Cerības jau ir vienmēr, bet iegūt tiesības piedalīties izslēgšanas spēlēs būs grūti. Taču, protams, ir jācīnās, lai attaisnotu hokeja līdzjutēju cerības. Pavisam tās vēl nav zudušas, it īpaši pēc pēdējās mājas spēļu sērijas, kad Rīgas „Dinamo" izcīnīja sešas uzvaras un piedzīvoja tikai divus zaudējumus, – uzsver Māris Gailums. – Daudz kas ir atkarīgs no komandas sastāva, taču šajā sezonā tas nav no spēcīgākajiem, bet to jau lielā mērā nosaka nauda. Ja ir finansējums, tad sastāvu gan var nokomplektēt, kādu grib. Bet, neraugoties uz to, ir jācīnās līdz galam. Gribas taču hokeju skatīties pēc iespējas ilgāk. Turklāt iepriekšējos gados tām komandām, kas palika „aiz strīpas", sezonas noslēgumā vismaz bija iespēja cīnīties par „Cerību kausu", bet šogad tas arī netiks rīkots.
Daudz priecīgu mirkļu
– Skumji konstatēt, ka hokejā tomēr tik liela nozīme ir naudai. Lai atceramies, kā mūsējie spēlēja, kamēr nebija izmaksātas algas. Var jau stāstīt nezin ko, ka, piemēram, hokejisti nebija sasnieguši labāko formu, un minēt citus iemeslus, bet, līdzko hokejisti saņēma aizturētās algas, spēle mainījās un dinamieši sāka uzvarēt. Ne tikai es, bet arī citi praulēnieši, hokeja līdzjutēji, sezonas sākumā, kad hokejisti spēlēja bez uguntiņas un zaudējums sekoja viens pēc otra, bija pamatīgi norūpējušies un „degunus nokāruši", bet tagad beidzot viss ir kārtībā, puiši ir saņēmušies, – atzīst Rihards Saulītis. – Gribētos, lai komanda spēlētu arī nākamajās sezonās. Taču tas gan vairs nav tik daudz hokejistu, cik tās sponsoru jautājums. Ne tikai Rīgas „Dinamo", bet visa KHL ir atkarīga no „Gazprom". Gadījumā, ja tas no KHL aizies vispār, domāju, ka tad paputēs diezgan daudz komandu. KHL, kā atzīst daudzi speciālisti, pirmkārt ir politisks, nevis sportisks projekts, bet Latvijas hokejam tā, manuprāt, ir daudz līdzējusi. Paskatieties, kādi jauni hokejisti mums ir izauguši, kā spēlē Daugaviņš un citi puiši.
Katrā ziņā hokejs līdzjutējiem Latvijā sagādā daudz priecīgu mirkļu. Būtu jau ļoti labi, ja dinamiešiem izdotos iekļūt starp labākajām astoņām komandām, bet diez vai tas izdosies. Es gan būtu priecīgs, ja mana pesimistiskā prognoze nepiepildītos.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA