– Man ir tēta dots vārds, – ar zināmu lepnumu atzīst BAIBA ŽUKA. – Nāku no daudzbērnu ģimenes, un esmu trešais bērns ģimenē. Esmu dzimusi Ērgļos, bet bērnība un skolas gadi pavadīti Cēsu pusē, Priekuļos, kur gāju bērnudārzā un pabeidzu Priekuļu vidusskolu. Ar dzimto pusi saikne ir joprojām, jo tur dzīvo manas māsas un brālis.
Pēc pamatskolas īsti nebija nojausmas, ko vēlos mācīties, iestājos toreizējā Ērgļu arodvidusskolā un ieguvu grāmatveža profesiju. Vēlāk, pakārtoti dēla audzināšanai, pabeidzu studijas Rēzeknes Augstskolā Ekonomikas fakultātē.
Jau mācoties Ērgļos, iepazinos ar vīru Valdi, kas tad mani arī atveda uz Madonu. Audzinām divus bērnus – dēlu Raineru, kas mācās Madonas pilsētas 1. vidusskolas 8. klasē, un pastarīti Madaru, viņa šoruden uzsāka mācības 1. klasē.
Jau 12 gadu strādāju AS „Lazdonas piensaimnieks" – šī ir arī mana vienīgā darbavieta, kopš dzīvoju Madonā. Esmu administratīvā direktore. Darbs man ļoti patīk, tas ir interesants, radošs, neviena diena nav vienāda.
Esam ļoti sportiska ģimene. Rainers jau no 5 gadu vecuma brauc motokrosā, un nu jau aiz muguras ir deviņas sezonas. Madara dejo gan tautiskās dejas, gan deju grupā „Aliens", apmeklē keramikas pulciņu, kā arī divas reizes nedēļā brauc slēpot vai skrituļot ar rolleriem uz Smeceres silu pie skolotājas Airas. Tā ka nav laika garlaikoties, jātur tik līdzi bērniem. Patīk arī ceļot, pateicoties sporta veidam, ar ko nodarbojas Rainers, Latviju esam izbraukājuši krustu šķērsu. Aktīvs dzīvesveids un sportošana ir mans hobijs. Pati divas reizes nedēļā apmeklēju sporta halli, eju uz vingrošanu.
Ziemā visi labprāt braucam uz kalnu slēpot un ejam slidot. Man ir ļoti liels prieks, ka dzīvojam Madonā, jo visi šie ziemas prieki ir baudāmi tepat, nekur tālu nav jābrauc.
Vaicāta par to, ko Baiba cilvēkos vērtē visaugstāk, viņa atzīst, ka tas ir patiesums, drosme, arī izpalīdzība, taču galvenais dzīvē esot – būt kustībā: – Man ļoti nepatīk divkosība. Par sevi varu teikt, ka esmu aktīva, sabiedriska un diezgan straujas dabas. Ir reizes, kad daru un tikai pēc tam domāju. Labi, ka blakus ir cilvēks, kurš reizēm mani aptur un tomēr liek padomāt, tas ir mans vīrs Valdis, uz ko vienmēr varu paļauties. Viņš allaž ir centies mani atbalstīt un iedvesmot.
Man ļoti patīk svētki. Agrāk, kad tika svinētas vārdadienas, rīkojām diezgan lielas ballītes, tagad atzīmēšana notiek vairāk ģimenes un draugu lokā.
Sveicot Baibu Žuku un visas pārējās vārdamāsas,
BAIBA MIGLONE
Foto no personiskā arhīva