Piecpadsmit Vidzemes reģiona, Limbažu un Salacgrīvas skolotāji šogad aktīvi iesaistījās „Lattelecom" sociālās atbildības iniciatīvā „Pieslēdzies, Latvija!", datorprasmēs apmācot 914 reģiona senioru pēc 50 gadu vecuma. Pirmdien, 1. decembrī, skolotāji, mācību vietu vadītāji un pašvaldību pārstāvji no visas Vidzemes pulcējās uz svinīgo projekta noslēguma pasākumu.
Vislielākais dalībnieku skaits datorprasmes apguva Cēsīs (117) un Alūksnē (111), Mazsalacā kursus apmeklēja 88 dalībnieki un Valmierā – 86. Lielākoties mācības norisinājās latviešu valodas plūsmā, izņemot Varakļānu novadu, kur 30 no 49 dalībniekiem prasmes apguva krievu valodā. Trešdaļa dalībnieku ar datora un interneta lietošanu iepazinās bez priekšzināšanām, mācības uzsākot 1. līmenī, 37% apguva 2. līmeņa apmācības un 30% – 3. līmeni. Vecākais dalībnieks ir 88 gadus vecais limbažnieks Hendriks Sprukulis, kas datorprasmes apguva Limbažu 3. vidusskolas skolotājas Anitas Pūces vadībā.
Savukārt Madonas novadā Madonas novada bibliotēkā pasniedzējas Daigas Lapiņas vadībā datorprasmes apguva 38 seniori. Vecākā novada dalībniece madoniete Zinaida datoru apguva 74 gadu vecumā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.12.2014.
Autore: LĪGA BITE,
„Lattelecom" Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja