Ja nu tomēr kāds autovadītājs patiešām vēl riskē braukt pa apledojušajiem ceļiem ar vasaras riepām, jāatgādina, ka no 1. decembra līdz pat 1. martam transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kuras paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.
Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem un autobusiem, kā arī to piekabēm jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Šo noteikumu neievērošanas gadījumā autovadītājam var piemērot naudas sodu 30 eiro apmērā.
Saprotams, ka ziemā uz ceļiem veidojas ledus, kas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu, tāpēc var sākties slīdēšana, un auto var neizdoties novaldīt. Ziemas riepas nodrošina pēc iespējas labāku saķeri ar brauktuves virsmu. Protams, tikai pareiza riepu izvēle vien neglābs no slideniem ceļiem, jo ir jāizvēlas laikapstākļiem atbilstošs ātrums un jāizvairās veikt straujus manevrus.
Ja vasaras riepas ir veiksmīgi nomainītas pret ziemas riepām, daļai autovadītāju aktuāls ir jautājums – kur likt vecās riepas, kas savu laiku jau nokalpojušas? Kā zināms, tās nedrīkst izmest pie sadzīves atkritumiem vai citās neatļautās vietās. Madonas reģionā riepas un auto akumulatorus pieņem atkritumu šķirošanas laukumā, SIA „Vidusdaugavas starppašvaldību atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (SPAAO), Madonā, Augu ielā 29.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.12.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA