Tā kā Madonu esam nodēvējuši par ziemas galvaspilsētu, pagājušajās brīvdienās uzkritusī dabiskā un pietiekami biezā baltā sega daudzus jau ir pamudinājusi doties uz sporta un atpūtas bāzi "Smeceres sils", lai uz pirmā sniega paslēpotu.
Tiek arī domāts gan par šīs ziemas, gan nākamo sezonu aktivitātēm un sacensībām. Pirmdien Madonā, "Smeceres sila" konferenču zālē, sarunā par biatlona bāzes tālāku attīstību starptautisku sacensību rīkošanai piedalījās Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka un viceprezidents Gundars Upenieks. Sarunā iesaistījās sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks, Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un viņa vietnieks Agris Lungevičs, sporta darba organizators Māris Gailums un Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Voldemārs Šmugais.
24. novembrī kopīgi ar Madonas novada pašvaldību tika apspriesta sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" tālākā attīstība lielu Starptautiskās biatlona federācijas sacensību sarīkošanai. – Tas jau ir lielais biatlons, un, lai Baltijas čempionāta, arī Pasaules kausa, pasaules čempionāta sacensības varētu sarīkot, sporta bāzei "Smeceres sils" ir jāiegūst IBU (Starptautiskā biatlona savienība) licence. "Smeceres silā" ir laba bāze, bet nepieciešama šautuves renovācija, skatītāju tribīnes, ko varētu veikt, piesaistot ES fondu atbalstu. Attīstības virzība varētu būt līdz tam, kad Madonu varēsim redzēt "Eirosportā". Pagaidām tā liekas vīzija, bet ir jādara, jo, ja nebūs vīzijas, nebūs rezultātu. Būtu labi, ja Latvijas Biatlona federācija un Madonas pašvaldība virzību veicinātu kopīgiem spēkiem, – viedokli pauda Gunārs Ikaunieks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.11.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto