„Labdien! Vēlētos, lai ar avīzes starpniecību A. Mūrmaņa kungs sniegtu atbildes uz iedzīvotāju jautājumu. Novembrī saņēmām rēķinus par komunālajiem maksājumiem. Tas sagādāja lielu un nepatīkamu pārsteigumu – piemērots nekustamā īpašuma nodoklis 23 eiro apmērā par 2014. gadu.
Viss jau būtu labi, bet mēs īrējam dzīvokli no pašvaldības, tāpēc kāds nodoklis mums būtu jāmaksā par īpašumu, kas nemaz nepieder manai ģimenei? Šādu nepatīkamu pārsteigumu saņēmuši visi iedzīvotāji, kam nepieder dzīvoklis Aiviekstē. Cik saprotu, Madonas novada pašvaldība pieņēmusi šādus neloģiskus noteikumus – maksāt par to, kas nemaz mums nepieder. Mēs jau maksājam īres maksu, bet laikam ar to nepietiek. Kur paliek īres un apsaimniekošanas maksa?" jautā Kalsnavas pagasta Aiviekstes ciema iedzīvotāja Santa.
Jāatzīmē, ka Madonas novada pašvaldība patiesi pieņēma saistošos noteikumus Nr. 10 „Par nekustamā īpašuma nodokli par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju (tās daļu), kas ierakstīta zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda, un pašvaldībai piederošo vai piekritīgo zemi, uz kuras šī māja atrodas", kas stājās spēkā 2014. gada aprīlī. Tomēr jāuzsver, ka Madonas novada pašvaldība šādus saistošos noteikumus izdevusi saskaņā ar Saeimas nolemto jeb šāda kārtība novados ieviesta, tā teikt, „no augšas". Likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli" 2. panta 8. daļā noteikts, ka „Nekustamā īpašuma nodokli par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju (tās daļu), kas ierakstīta zemesgrāmatā uz valsts vai pašvaldības vārda, un valstij vai pašvaldībai piederošo vai piekritīgo zemi, uz kuras šī māja atrodas, maksā daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvaldnieks, kas nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus iekasē no šīs dzīvojamās mājas (tās daļu) īrniekiem, nomniekiem (…) papildus noteiktajai īres maksai, nomas maksai vai daudzdzīvokļu mājas apsaimniekošanas maksai".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.11.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA