Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Zolitūdes upurus piemin arī Madonā

Redakcija

Autors • 25.11.2014.

Zolitūdes upurus piemin arī Madonā
Burtu lielums

Zolitūdes traģēdijas upurus pagājušajā piektdienā – gadu pēc Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākās nelaimes, kad, sagrūstot lielveikala „Maxima" jumtam, gāja bojā 54 cilvēki, pieminēja arī Madonā.

21. novembris, kā šajās dienās daudzkārt izskanēja plašsaziņas līdzekļos, Latvijā nekad vairs nebūs parasts datums. Pārāk daudz šajā dienā tika izdzēsts dzīvību, pārāk daudz sapostītas dzīves arī tiem, kas liktenīgajā stundā bija palikuši mājās un kopā ar saviem tuvajiem cilvēkiem nebija devušies uz lielveikalu, lai iegādātos pavisam ikdienišķus pirkumus – pienu, maizi…
Svecītes bojāgājušo piemiņai pie lielveikala „Maxima" Madonā, Rūpniecības ielā, kur 21. novembrī sēru noformējumā tika izkārts Latvijas valsts karogs, aizdedza arī Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkņi – 7. klases skolniece Kitija Anna Strazdiņa un 10.b klases skolnieks Edgars Kalniņš, madoniete Indra Veipa, kas pirms gada bija viena no tiem, kuri aktīvi iesaistījās svētbrīža Saieta laukumā izziņošanā sociālajos tīklos. Šajā piemiņas pasākumā pērn tika aizdegtas ap 800 svecīšu.
– Jā, pirms gada es iesaistījos šīs idejas popularizēšanā un aicināju piedalīties sēru pasākumā Madonas centrā. Toreiz šim aicinājumam patiešām atsaucās ļoti daudz cilvēku. Bet šogad svecītes, manuprāt, ir jāaizdedzina arī kā atgādinājums par pirms gada notikušo traģēdiju. Ja par to tagad nebūtu pilnas ziņu lapas gan internetā, gan drukātajos preses izdevumos, es domāju, ka cilvēki ietu garām tiem pašiem veikaliem, daudziem tas vienkārši būtu jau piemirsies. Man grūti arī viennozīmīgi pateikt, vai šā gada laikā ir kaut kas būtiski mainījies. Man pat šķiet, ka cilvēku atmiņa, tāpat kā attiecībā uz vēlēšanām, diemžēl ir tāda paīsa, pat ja notiek tik lielas traģēdijas kā Zolitūdē. Bet tas, ko piedzīvojām pirms gada (lai cik tas sāpīgi arī skanētu), manuprāt, notika tāpēc, lai mūs par kaut ko brīdinātu, taču es nevaru teikt, ka šajā laikā būtu kaut kas būtiski mainījies. Skolās tāpat iebrūk griesti, un notiek citi starpgadījumi. Vienīgi pieļauju, ka nākotnē varbūt celsim drošākas ēkas. Jau tagad „Maximā" pēc rekonstrukcijas ir parādījušās dažas papildu stutes. Pirms tam arī „Rimi" tika veikta rekonstrukcija. Protams, ir prieks, ka vismaz kaut kas tiek darīts mūsu drošības palielināšanai, – atzina Indra Veipa.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.11.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px